Grzegorz Boski nowym członkiem zarządu województwa śląskiego. "Polityka centralna w stosunku do naszego województwa była nieznośna"

Grzegorz Boski z Polskiego Stronnictwa Ludowego został nowym członkiem zarządu województwa śląskiego. Jak przyznaje sam nie spodziewał się, że w zarządzie województwa dojdzie do takich zmian. "Nie dziwię się marszałkowi Chełstowskiemu, że wybrał nowy, lepszy kierunek i mam nadzieję, że da się odrobić te straty."

Grzegorz Boski
Grzegorz Boski

W poniedziałek, 30 stycznia, podczas 53. sesji obecnej kadencji Sejmik Województwa Śląskiego - na wniosek marszałka Jakuba Chełstowskiego - przyjął w głosowaniu piątego członka zarządu województwa, został nim Grzegorz Boski. Przypomnijmy, że Boski był rekomendowany przez PSL do zarządu województwa śląskiego już w 2018 roku, jednak wskutek przejścia do PiS Wojciecha Kałuży, stanowiska nie objął.

Zdaniem nowego członka zarządu przejście Jakuba Chełstowskiego do Ruchu Samorządowego "Tak! Dla Polski" to dobry kierunek rozwoju dla województwa. - Ta polityka centralna w stosunku do naszego województwa była już nieznośna, nie dziwię się marszałkowi Chełstowskiemu, że wybrał lepszy kierunek - podkreśla na antenie Radia Piekary Grzegorz Boski.

Członek zarządu uzasadnia, że decyzja marszałka o przejściu do Ruchu Samorządowego była odpowiedzią na brak podejmowanych działań w kwestii realnych problemów występujących w województwie śląskim.

Ostatecznie Lewica przegrała z PSL

Podczas listopadowej sesji Sejmiku Województwa powołano nowy zarząd województwa. Wówczas nie doszło do głosowania w sprawie kolejnego członka zarządu, którym miał zostać przedstawiciel Nowej Lewicy. Boski jako ostatni członek zarządu podkreślił. że nie wie ilu kandydatów z Nowej Lewicy zostało ogłoszonych, natomiast z PSL był on jedynym kandydatem.

- Takie były rozmowy, ustalenia, przy poprzednim sejmiku jeszcze były inne - tłumaczy Boski. - To jest polityka i tutaj różne opcje były brane pod uwagę - dodaje.

Jak tłumaczy nowy członek zarządu 30 stycznia odbyło się posiedzenie, podczas którego członkowie poznali swoje kompetencje. Boski zajmie się departamentem terenów wiejskich z szczególnym naciskiem na północną część regionu oraz promocją i turystyką.

"Trzymam kciuki za województwo częstochowskie"

Grzegorz Boski, który sam pochodzi z Częstochowy przyznaje, że projekt województwa częstochowskiego jest pomysłem PiS, za który trzyma kciuki - My bardzo niezadowoleni byliśmy w 1998 roku, kiedy była zmiana ustroju podziału województw w Polsce i nam mieszkańcom bardzo tęskno do tego województwa - uzasadnia.

W całej tej strukturze ciężko o powrót terenów, które zostały rozdzielone do innych województw. Zdaniem Boskiego najważniejszym elementem w obecnej polityce regionalnej powinno być umacnianie pozycji Częstochowy w obrębie województwa śląskiego.

- To populizm i "kiełbasa" wyborcza PiS, jesteśmy w dyspozycji do członków PiS, że jak dojdą do władzy to powstanie województwo częstochowskie, a było to dwie kadencje temu - wspomina członek zarządu. -Marzę o silnym subregionie północnym województwa śląskiego - gospodarczo, edukacyjnie i naukowo - zaznacza.

Cała rozmowa do zobaczenia i odsłuchania poniżej


Grzegorz Boski

Może Cię zainteresować:

Grzegorz Boski z PSL dołączył do zarządu woj. śląskiego. Na swoją szansę czekał... pięć lat

Autor: Patryk Osadnik

30/01/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Grzegorz Boski

Grzegorz Boski dołączył do zarządu województwa śląskiego

Mapa politycznych wplywow gzm 2

Politycznie w Metropolii rządzą Gliwice i Sosnowiec

Wybory

Ponad połowa mieszkańców Bytomia już zagłosowała

Absolutorium i wotum zaufania dla prezydenta Chorzowa

Absolutorium i wotum zaufania dla prezydenta Chorzowa

Jacek Karnowski (prezydent Sopotu), Jacek Sutryk (prezydent Wrocławia) i Arkadiusz Checiński (prezydent Sosnowca)

„W demokratycznym państwie rząd podałby się do dymisji”

Sejmik Województwa Śląskiego

Osobna lista „Tak! Dla Polski” w wyborach samorządowych?

Nowy prezes PWiK (drugi z lewej)

Kolejna spółka z nowym prezesem