Ile karnetów na Ekstraklasowe mecze sprzedały Górnik i Ruch? Wielkie derby Śląska toczą się nie tylko na boisku

Ruch Chorzów awansował do Ekstraklasy, więc w nadchodzącym sezonie kibiców elektryzować będą znów Wielkie Derby Śląska. Na nieco ponad miesiąc przed startem kolejnych rozgrywek sprawdzamy jak idzie sprzedaż karnetów na ekstraklasowe mecze legendarnych śląskich klubów.

Jacek Skorek
Gornik zabrze

Na Wielkie Derby Śląska w Ekstraklasie kibice Ruchu Chorzów i Górnika Zabrze czekają od sezonu 2015/2016. To właśnie w tych rozgrywkach ostatni raz w piłkarskiej elicie mierzyły się ze sobą te dwa legendarne kluby. Oba spotkania w tamtym sezonie wygrali „Niebiescy", którzy w lidze (wówczas był podział na grupę mistrzowską i spadkową) zajęli ostatecznie 8 miejsce. Z kolei zabrzanie zanotowali wtedy trzeci w swojej historii spadek z Ekstraklasy.

Ostatni mecz w ogóle między tymi zespołami miał miejsce 1 września 2022 roku na stadionie Ruchu w 1/16 finału Pucharu Polski. Lepsi okazali się „Trójkolorowi", którzy zwyciężyli 1:0.

W sezonie 2023/2024 Górnik Zabrze i Ruch Chorzów ponownie wspólnie zagrają w Ekstraklasie. To kluby z bogatą historią i wiernymi kibicami. Sprawdziliśmy jak dużym zainteresowaniem cieszą się karnety na mecze śląskich potęg w nadchodzącym sezonie.

Połowa stadionu już wyprzedana. Karnety na Ruch idą jak ciepłe żymły

Ruch Chorzów rozpoczął sprzedaż karnetów na ekstraklasowe mecze krótko po ostatnim meczu w Fortuna 1. lidze. Można je kupować zarówno przez internet jak i w strefie kibica oraz w sklep „eRka". Już pierwszej doby sprzedało się tysiąc karnetów, a obecnie na liczniku jest już 4300 sprzedanych karnetów! (stan na 13.06.2023 na godzinę 13:00).

- Górny limit wyznacza nam jedynie pojemność stadionu. W naszym przypadku ten max. może wynosić około 8 tysięcy karnetów - powiedział nam Tomasz Ferens, rzecznik Ruchu Chorzów.

Przypomnijmy, że w przyszłym sezonie Ruch swoje domowe mecze wciąż będzie rozgrywał na stadionie Piasta w Gliwicach. Pojemność obiektu przy Okrzei wynosi nieco ponad 9 tysięcy miejsc. Nie jest też wykluczone, że niektóre mecze Ruch rozegra na Stadionie Śląskim, ale do ostatecznych ustaleń jeszcze daleka droga.

Dodajmy jeszcze, że ceny karnetów wahają się, w zależności od wybranych sektorów, od 439 do nawet 999 złotych.

W Zabrzu na mobilizację kibiców dopiero czekają

A jak sprzedaż karnetów przed sezonem idzie w Górniku Zabrze? Tego do końca nie wiadomo, bo klub dokładnych liczb nie chce ujawniać przed startem sprzedaży stacjonarnej. Nieoficjalnie wiemy, że nie są to jednak na razie duże liczby. Klub przekonuje, że sprzedaż karnetów powinna wystrzelić, gdy tylko będzie je można nabywać osobiście.

- Na razie sprzedaż karnetów odbywa się jedynie przez internet, a pierwszeństwo w wyborze miejsc mają karnetowicze z zeszłego sezonu. Sprzedaż stacjonarną planujemy uruchomić już w połowie przyszłego tygodnia - powiedział nam Konrad Kołakowski, rzecznik prasowy Górnika Zabrze.

Ceny za nowy karnet wahają się od 340 do 535 złotych. Za kontynuację karnetu z zeszłego sezonu trzeba zapłacić od 300 do 470 złotych.

W klubie liczą na duże zainteresowanie ze strony kibiców i mają ku temu powody. 14-krotni mistrzowie Polski znakomicie spisywali się na finiszu poprzedniego sezonu, notując niezwykłą serię 6 kolejnych ligowych wygranych spotkań. Dodatkowo umowę z klubem o kolejne 2 lata przedłużył Lukas Podolski, a także trener Jan Urban. To oznacza, że kibice „Trójkolorowych" z optymizmem mogą patrzeć w przyszłość.

Lukas podolski gornik zabrze2

Może Cię zainteresować:

Zbigniew Rokita: Górnik to moja drużyna, ale nie miałem nic przeciwko temu, by... spadł. "Poldi" wędką, nie rybą

Autor: Zbigniew Rokita

11/06/2023

Seweryn siemianowski ruch chorzow

Może Cię zainteresować:

Siemianowski: Gdyby 3 lata temu ktoś mówił, że po 3 sezonach będziemy w Ekstraklasie, wysłałbym do lekarza

Autor: Marcin Zasada

09/06/2023

Górnik zabrze juniorzy mistrzem swiata

Może Cię zainteresować:

Juniorzy młodsi Górnika Zabrze mistrzami Polski! Przesądziła wygrana w Warszawie z Legią aż 4:1

Autor: Arkadiusz Nauka

08/06/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon