Juniorzy młodsi Górnika Zabrze mistrzami Polski! Przesądziła wygrana w Warszawie z Legią aż 4:1

Górnik Zabrze mistrzem Polski. Piłkarze do lat 17 wygrali Centralną Ligę Juniorów. O ich końcowym triumfie przesądził dwumecz z Legią Warszawa. Pierwszy mecz młodzi Górnicy przegrali u siebie 3:2, ale w rewanżu w Warszawie rozbili miejscowych aż 4:1.

Górnik zabrze juniorzy mistrzem swiata

Drużyna Górnika Zabrze U-17 wygrała Centralną Ligę Juniorów. Mistrzostwo Polski w tej kategorii wiekowej młodzi piłkarze wywalczyli dzięki wspaniałemu zwycięstwu z Legią Warszawą w środę, 7 czerwca. Młodzi Górnicy pierwszy mecz ze stołecznymi przegrali u siebie 3:2 (dwie bramki z rzutów karnych dla zabrzan strzelił Hubert Jasiak), ale już w rewanżu nie dali szans Legii i na obcym terenie zwyciężyli aż 4:1. Odwrócili więc wynik dwumeczu i po końcowym gwizdku mogli podnieść puchar za mistrzostwo Polski.

Kluczową postacią dla drużyny Górnika Zabrze U-17 znów był Hubert Jasiak (lepiej zapamiętajcie to nazwisko). Młody piłkarz otworzył wynik rewanżowego meczu z Legią w 26 minucie spotkania. Świetnie zachował się w polu karnym przeciwnika. Nawinął obrońcę, przełożył piłkę na prawą nogę i płaskim strzałem po krótkim rogu dał prowadzenie Górnikowi. Ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie w 37 minucie gry. Grający z „10" na plecach Hubert Jasiak tym razem świetnie wykorzystał zagranie z lewej strony boiska w pole karne. Dołożył nogę i było już 2:0 dla Górnika.

W drugiej połowie meczu to piłkarze z Zabrza wciąż byli stroną przeważającą. Stwarzali sobie więcej okazji do strzelenia bramki i jedną z takich właśnie szans wykorzystał wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Damian Strączek. Napastnik Górnik fenomenalnie zachował się w polu karnym Legii. Przyjął piłkę, błyskawicznie odwrócił się w kierunku bramki i załadował piłkę pod poprzeczkę bramki.

A to nie był koniec strzelania na terenie Legia Training Center, bo piłkarze Górnika szli za ciosem. W 80 minucie inny z rezerwowych, Dominik Skiba, zdobył bramkę na 4:0.

Legia zdołała odpowiedzieć tylko jednym golem - w 80 minucie. Ostateczny wynik: 4:1 dla Górnika Zabrze.

Miniony sezon był bardzo udany dla Akademii Górnika Zabrze. Juniorzy U-17 zdobyli mistrzostwo Polski, Juniorzy U-19 byli wicemistrzami, a dodatkowo wielu młodych piłkarzy Górnika wystąpiło z powodzeniem na mistrzostwa Europy U-17 na Węgrzech, gdzie polska kadra doszła do półfinału

Jan urban

Może Cię zainteresować:

Jan Urban kontrakt z Górnikiem przedłużył o 2 lata. Tak jak... Podolski. Przypadek?

Autor: Arkadiusz Nauka

27/05/2023

Lukas Podolski

Może Cię zainteresować:

Podolski: Nigdy nie poszedłbym do Legii czy Lecha. Liczy się tylko Górnik

Autor: Arkadiusz Nauka

22/05/2023

Lukas Podolski

Może Cię zainteresować:

Nowy kontrakt Podolskiego to dla Górnika Zabrze obietnica europejskich pucharów

Autor: Arkadiusz Nauka

21/05/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

MKS Będzin

MKS Będzin vs Warta Zawiercie w ćwierćfinale Pucharu Polski

Stadion Śląski

Lekkoatletyczna Diamentowa Liga na Stadionie Śląskim

Ruch Chorzów wygrał z Chrobrym Głogów

Pierwsze zwycięstwo. Ruch Chorzów pokonał Chrobrego Głogów

Maciej Sadlok wrócił do Ruchu Chorzów

Maciej Sadlok wrócił do piłkarskiego domu

Adam Małysz

Adam Małysz prezesem Polskiego Związku Narciarskiego

Rowerzyści Rynek Bytom 35

Rowerzyści najechali Rynek. Śląskie Święto Rowerzysty

Spływ kajakowy zbrosławice

"Drama, kajaki i śpiew". Dzień atrakcji w gminie Zbrosławice