Juniorzy młodsi Górnika Zabrze mistrzami Polski! Przesądziła wygrana w Warszawie z Legią aż 4:1

Górnik Zabrze mistrzem Polski. Piłkarze do lat 17 wygrali Centralną Ligę Juniorów. O ich końcowym triumfie przesądził dwumecz z Legią Warszawa. Pierwszy mecz młodzi Górnicy przegrali u siebie 3:2, ale w rewanżu w Warszawie rozbili miejscowych aż 4:1.

Górnik zabrze juniorzy mistrzem swiata

Drużyna Górnika Zabrze U-17 wygrała Centralną Ligę Juniorów. Mistrzostwo Polski w tej kategorii wiekowej młodzi piłkarze wywalczyli dzięki wspaniałemu zwycięstwu z Legią Warszawą w środę, 7 czerwca. Młodzi Górnicy pierwszy mecz ze stołecznymi przegrali u siebie 3:2 (dwie bramki z rzutów karnych dla zabrzan strzelił Hubert Jasiak), ale już w rewanżu nie dali szans Legii i na obcym terenie zwyciężyli aż 4:1. Odwrócili więc wynik dwumeczu i po końcowym gwizdku mogli podnieść puchar za mistrzostwo Polski.

Kluczową postacią dla drużyny Górnika Zabrze U-17 znów był Hubert Jasiak (lepiej zapamiętajcie to nazwisko). Młody piłkarz otworzył wynik rewanżowego meczu z Legią w 26 minucie spotkania. Świetnie zachował się w polu karnym przeciwnika. Nawinął obrońcę, przełożył piłkę na prawą nogę i płaskim strzałem po krótkim rogu dał prowadzenie Górnikowi. Ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie w 37 minucie gry. Grający z „10" na plecach Hubert Jasiak tym razem świetnie wykorzystał zagranie z lewej strony boiska w pole karne. Dołożył nogę i było już 2:0 dla Górnika.

W drugiej połowie meczu to piłkarze z Zabrza wciąż byli stroną przeważającą. Stwarzali sobie więcej okazji do strzelenia bramki i jedną z takich właśnie szans wykorzystał wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Damian Strączek. Napastnik Górnik fenomenalnie zachował się w polu karnym Legii. Przyjął piłkę, błyskawicznie odwrócił się w kierunku bramki i załadował piłkę pod poprzeczkę bramki.

A to nie był koniec strzelania na terenie Legia Training Center, bo piłkarze Górnika szli za ciosem. W 80 minucie inny z rezerwowych, Dominik Skiba, zdobył bramkę na 4:0.

Legia zdołała odpowiedzieć tylko jednym golem - w 80 minucie. Ostateczny wynik: 4:1 dla Górnika Zabrze.

Miniony sezon był bardzo udany dla Akademii Górnika Zabrze. Juniorzy U-17 zdobyli mistrzostwo Polski, Juniorzy U-19 byli wicemistrzami, a dodatkowo wielu młodych piłkarzy Górnika wystąpiło z powodzeniem na mistrzostwa Europy U-17 na Węgrzech, gdzie polska kadra doszła do półfinału