Jubileuszowa, XV edycja Industriady odbędzie się 1 czerwca 2024 r. Dzieci się ucieszą

Od przyszłorocznej Industriady dzieli nas prawie pół roku, ale już można zacząć odliczanie. Znamy bowiem datę XV edycji święta Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego – wydarzenie odbędzie się w Dzień Dziecka, 1 czerwca 2024 roku.

https://www.facebook.com/SzlakZabytkowTechniki
Industriada 2023 Rybnik kopalnia Ignacy

Pierwsza edycja Industriady odbyła się w roku 2010 i po tym pierwszym razie było już wiadomo, że wydarzenie jest „strzałem w dziesiątkę”. Okazało się, że zabytki przemysłu są w stanie przyciągnąć tłumy zwiedzających, zwłaszcza jeśli w dodatku można takie odwiedziny połączyć z uczestnictwem w koncercie, konkursie, czy innej formie aktywności.

Industriada 2024 odbędzie się 1 czerwca

Od tamtego czasu święto Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego na stałe wpisało się w kalendarz imprez w regionie, co roku zmieniając program i hasło przewodnie. Związane z nim wydarzenia odbywają się od Częstochowy po Ustroń i Żywiec, ze szczególnym rzecz jasna natężeniem w przemysłowym sercu regionu.

Większość z 14 dotychczasowych edycji Industriady odbywało się w czerwcu (jedynie w latach 2020-2022 z powodu pandemii przeniesiono je na wrzesień) i tak też będzie w roku przyszłym. Znamy już bowiem dokładny termin wydarzenia. Zapamiętać będzie go łatwo, bo przypadać będzie w Dzień Dziecka (czy coś z tego faktu będzie wynikać dla programu lub hasła przewodniego – na razie nie podano). Tak więc wszystko jasne – 1 czerwca 2024 r. widzimy się na Industriadzie. (Interesujesz się Śląskiem i Zagłębiem? Zapisz się i bądź na bieżąco - https://www.slazag.pl/newsletter)

Świąteczna Rajza po Elektrociepłowni Zabrze

A jeśli ktoś chciałby jeszcze w tym roku przeżyć „wprowadzenie do Industriady”, to informujemy, że w najbliższą sobotę (23 grudnia) odbędzie się Świąteczna Rajza po Elektrociepłowni Zabrze, czyli najstarszym tego typu obiekcie na terenie dzisiejszej Polski. W programie zwiedzania znajdzie się wizyta w hali maszyn i biurze zarządu. Wycieczka ma zająć ok. godziny. Wejście o godz. 9. Organizatorzy zapowiadają, że jeśli będzie duże zainteresowanie to stworzą kolejne grupy o godz. 10, 11 i 12 (zarazem proszą o cegiełkę na Stowarzyszenie WRAZIDLOK w wysokości 15zł). Zgłoszenia udziału proszę przysłać mailem: emagnaci@gmail.com.

EC Szombierki

Może Cię zainteresować:

Polskie prawo nie widzi zabytków przemysłu. Pisano je z myślą o katedrach i zamkach. "O przemysłowym dziedzictwie wiemy za mało"

Autor: Michał Wroński

08/12/2023

Wielki Piec w Rudzie Śląskiej zimą

Może Cię zainteresować:

Są pieniądze na rewitalizację wielkiego pieca huty Pokój w Rudzie Śląskiej i fabryki Defum w Dąbrowie Górniczej

Autor: Michał Wroński

30/11/2023

Bartłomiej Szewczyk Zabytki przemysłowe to coś co nas wyróżnia w Polsce

Może Cię zainteresować:

Zabytki przemysłowe to coś, co nas wyróżnia w Polsce. Dyrektor Muzeum Górnictwa Węglowego w ŚLĄZAQ

Autor: Maciej Poloczek

01/12/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon