„Ja kocham Śląsk mój”. Wkrótce premiera piosenki Kasi Kokoryn, córki Mariana Makuli

Mariana Makuli na Górnym Śląsku przedstawiać nie trzeba. To animator śląskiej kultury, artysta estradowy i kabaretowy tworzący na Śląsku i po śląsku. Okazuje się, że niedaleko pada jabłko od jabłoni. W artystyczne ślady ojca poszła córka Makuli – Kasia Kokoryn. Wkrótce premiera jej piosenki „Ja kocham Śląsk mój”.

Ja kocham Śląsk mój

„Ja kocham Śląsk mój” to historia o miłości do Śląska, jego naturze i ciepłych relacjach Ślązaków. To także, jak przekonują autorzy, wzruszająca opowieść pokazująca Śląsk oczyma Ślązaczki - zielony, zapraszający, nowoczesny. W piosence gościnnie zagrał wybitny wirtuoz skrzypiec, również ze Śląska - Jan Gałach, wielokrotny zdobywca nagrody dla Instrumentalisty Roku w ankiecie czytelników kwartalnika „Twój Blues”. Autorem tekstu piosenki jest Marian Makula.

- Śląsk, to przede wszystkim ludzie i ich wyjątkowa dusza - bliskości, przyjaźni i wzajemnego wsparcia. Śląsk to dla mnie magia życzliwości i malownicze plenery. I to też pokazujemy- naszych przyjaciół, Ślązaków, z pasją, talentem. W klipie pięknie zatańczyła Mariola Włosińska z Artystycznego Galimatiasu, a zachód słońca pokazał fotograficznym okiem Łukasz Kohut – mówi Kasia Kokoryn.

Klip do piosenki „Ja kocham Śląsk mój” będzie miał premierę 29 lutego 2024 r. w serwisie YouTube.

Z kolei Marian Makula w tym roku obchodzi 50-lecia pracy twórczej. Benefis animatora śląskiej kultury organizuje Teatr Górnośląski i Stowarzyszenie Wykonawców Animatorów a Twórców Górnego Śląska. Jego głównym punktem będzie gala finałowa, która odbędzie się 30 sierpnia 2024 r. w w Śląskim Teatrze Impresaryjnym (dawne casino Huty Pokój) w Rudzie Śląskiej.

U2

Może Cię zainteresować:

Muzyczny świat wyrąbany kilofem. „Glück auf” na 70 tys. gardeł. U2 o górniczych strajkach

Autor: Adam Kowalski

03/12/2023

Gogolin - najbardziej znane górnośląskie miasteczko

Może Cię zainteresować:

Gogolin. Najbardziej śląskie ze śląskich miast? Na pewno miasteczko najsławniejszej śląskiej pary

Autor: Tomasz Borówka

02/09/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon