Jan Urban kontrakt z Górnikiem przedłużył o 2 lata. Tak jak... Podolski. Przypadek?

Gramy dalej! Jan Urban przedłużył umowę z Górnikiem Zabrze o kolejne dwa lata. Szkoleniowiec ma kontynuować pracę z zespołem do końca czerwca 2025 roku. Co ciekawe niedawno umowę, również o dwa lata, przedłużył także Lukas Podolski. Widać, że klub ma konkretny plan na najbliższe dwa sezony.

Jan urban

Na tę wiadomość kibice Górnika Zabrze czekali z niecierpliwością. Jan Urban dalej będzie trenerem 14-krotnych mistrzów Polski. Szkoleniowiec przedłużył swoją umowę o kolejne dwa lata - do czerwca 2025 roku.

Jan Urban w tym sezonie odmienił zespół Górnika. Wrócił do klubu w roli strażaka, żeby gasić pożar po zwolnionym Bartoschu Gaulu i poradził sobie znakomicie. Wyciągnął „Trójkolorowych" z dołu tabeli, a jego podopieczni zanotowali imponującą serię sześciu kolejnych ligowych zwycięstw z rzędu. Taka seria przy Roosevelta 81 nie przydarzyła się od sezonu 1987/88, czyli od rozgrywek, w których zabrzanie wywalczyli swoje ostatnie do tej pory mistrzostwo Polski. Dodajmy, że kluczową postacią tamtej drużyny był właśnie sam Jan Urban.

Obecny trener Górnika to zresztą żywa legenda klubu. Jego wizerunek widnieje w galerii sław na Arenie Zabrze. Jan Urban w zespole Zabrza występował w latach 1985-1988. Zdobył w tym czasie trzy tytuły mistrza Polski, dwa razy wygrał Puchar Polski i dołożył do tego triumf w Superpucharze kraju. To była dla Górnika złota dekada.

Urban i Podolski razem do czerwca 2025. Brzmi jak plan

Teraz Jan Urban chce napisać nową, złotą historię swojego ukochanego klubu. Gdy wrócił do Zabrza po niespodziewanym zwolnieniu po sezonie 2021/2022, wielokrotnie podkreślał, że jest w stanie zapomnieć o wszystkich niesnaskach, bo Górnik Zabrze jest w jego sercu ponad wszystko. Stwierdził, że po prostu trzeba zabrać się do roboty. Teraz Górnik jest na 6. miejscu w ligowej tabeli i podczas dzisiejszego meczu z Miedzią w Legnicy będzie walczył o siódme ligowe zwycięstwo z rzędu.

Jeśli Górnik utrzyma tę formę w kolejnych rozgrywkach to z pewnością będzie mógł powalczyć o udział w kwalifikacjach europejskich pucharów. Urban na pewno będzie dalej rozwijał drużynę, która wzmocniona kilkoma zawodnikami może być jeszcze lepsza. No i najważniejsze - w klubie zostaje Lukas Podolski, czyli największa gwiazda zespołu, chodzący talizman Górnika Zabrze. Umowa mistrza świata z 2014 roku zostałą przedłużona o dwa lata. Widać więc, że działacze klubu mają konkretny plan na najbliższe dwa sezony. Najważniejszymi elementami w tej układance są właśnie Jan Urban i Lukas Podolski.

Piast gliwice

Może Cię zainteresować:

Najlepsza piłkarska drużyna w tym roku w Polsce? Jaki Raków? Piast Gliwice!

Autor: Arkadiusz Nauka

27/05/2023

Lukas Podolski

Może Cię zainteresować:

Nowy kontrakt Podolskiego to dla Górnika Zabrze obietnica europejskich pucharów

Autor: Arkadiusz Nauka

21/05/2023

Lukas Podolski

Może Cię zainteresować:

Podolski: Nigdy nie poszedłbym do Legii czy Lecha. Liczy się tylko Górnik

Autor: Arkadiusz Nauka

22/05/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon