Podolski: Nigdy nie poszedłbym do Legii czy Lecha. Liczy się tylko Górnik

Lukas Podolski przedłużył kontrakt z Górnikiem Zabrze do 2025 roku. W programie „Po gwizdku" mistrz świata został zapytany czy przyjąłby ofertę z Legii lub Lecha. Jego odpowiedź na pewno ucieszy kibiców Górnika.

Instagram
Lukas Podolski

Lukas Podolski właśnie przedłużył kontrakt z Górnikiem Zabrze o 2 lata. „Poldi" zostaje przy Roosevelta, choć na brak intratnych ofert z bogatych klubów piłkarskich choćby ze Stanów Zjednoczonych narzekać nie może. W programie „Po gwizdku" mistrz świata z 2014 roku zdradził też, że w Ekstraklasie gra tylko ze względu na miłość do zabrzańskiego Górnika. Na pytanie czy rozważałby ofertę transferu do Legii Warszawa albo Lecha Poznań odpowiedział krótko: nigdy.

- Mój klub to Górnik - stanowczo oznajmił Podolski. Dodał, że ma w życiu żelazne zasady i nawet grając w Turcji w Galatasaray nigdy nie przeszłoby mu przez głowę, żeby przejść do lokalnego rywala, czyli do Fenerbahce.

Podolski był też pytany m.in. o to czy w przyszłości chciałby kupić Górnika Zabrze.

- Nie ma takiego tematu, bo klub nie jest na sprzedaż. Jak kiedyś będzie, to na pewno będę się zastanawiał. Górnik jako klub ma ogromny potencjał - powiedział „Poldi".

Podolski nie ukrywał też, że jeśli obecnie Górnik chce odnosić sukcesy, to musi nieco inaczej pracować i funkcjonować.

- Bez takiej zmiany będziemy tam, gdzie byliśmy w zeszłym sezonie albo gdzie byliśmy kilka miesięcy temu - powiedział Lukas Podolski

Motor napędowy dla piłkarzy i kibiców

Lukas Podolski w ostatnich tygodniach jest w znakomitej formie, podobnie jak cały zespół, który odżył pod wodzą trenera Jana Urbana. Górnik Zabrze wygrał 6 kolejnych ligowych spotkań pierwszy raz od 1987 roku i dzięki temu nie tylko oddalił się od strefy spadkowej, ale nawet zbliżył do strefy dającej awans do kwalifikacji europejskich pucharów. Duża w tym zasługa właśnie Podolskiego, który w tym sezonie z jest najlepszym asystentem w całej lidze. Ma na swoim koncie aż 10 podań otwierających drogę do bramki. Sam strzelił też 6 goli. Co ważne, najczęściej były to trafienia decydujące o wyniku spotkania. Tak było na przykład w ostatnim meczu z Pogonią u siebie czy też w marcowym meczu z Wisłą Płock, gdy jego dwa trafienia pod koniec spotkania dały „Trójkolorowym" zwycięstwo.

Lukas Podolski

Może Cię zainteresować:

Nowy kontrakt Podolskiego to dla Górnika Zabrze obietnica europejskich pucharów

Autor: Arkadiusz Nauka

21/05/2023

Lukas podolski stadion gornik zabrze

Może Cię zainteresować:

Lukas Podolski: Po pierwsze, jestem Ślązakiem. Muszę kochać te podwórka i familoki, bo one są moje

Autor: Marcin Zasada

10/03/2023

Lukas Podolski

Może Cię zainteresować:

Lukasowi Podolskiemu urodziła się córeczka. To trzecie dziecko gwiazdy Górnika Zabrze

Autor: Katarzyna Pachelska

21/01/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon