Jeremy Clarkson, Richard Hammond, James May i „The Grand Tour” w Beskidach. Premiera „polskiego” odcinka już w czerwcu

Trzech idiotów. Trzy gówniane samochody. Następny Grand Tour. Wschodnia Europa. Data premiery 16 czerwca – napisał Jeremy Clarkson na Instagramie pod swoim zdjęciem z Jamesem Mayem i Richardem Hammondem. W ten sposób zapowiedział odcinek programu „The Grand Tour” zatytułowany „Eurocrash”, który w zeszłym roku został nakręcony dla Amazon Prime Video w Słowenii, na Węgrzech i Słowacji, a także w Polsce – między innymi w Beskidach.

Mat. Amazon Prime Video
The Grand Tour w Beskidach

W czerwcu zeszłego roku filmowa ekipa „The Grand Tour” – znanego programu motoryzacyjnego Amazonu z udziałem trójki popularnych dziennikarzy motoryzacyjnych, Jeremy’ego Clarksona, Richarda Hammonda i Jamesa Maya – pojawiła się w Polsce. Ekipa przemierzyła ponad 2200 kilometrów, nie tylko w Polsce, ale także na Słowacji, Węgrzech i w Słowenii. Odcinek „Eurocrash” zaczyna się w Gdańsku, a w Polsce „The Grand Tour” pojawił się jeszcze między innymi w Poznaniu i Krakowie, a także w Beskidach; prezenterzy zostali zauważeni na S1 w okolicy Skoczowa.

Wypadek Hammonda w Poznaniu

O szczegółach wiadomo niewiele, jednak w zeszłym roku w sieci pojawiły się zdjęcia z wypadku Richarda Hammonda na torze „Poznań”, gdzie – zapewne – cała trójka pokonywała mierzone okrążenia. Prezenter uderzył w bariery ochronne z opon, ale na szczęście nic mu się nie stało. Z rozbitego bolidu wyszedł o własnych siłach. To nie był zresztą pierwszy wypadek Hammonda. W 2006 roku, podczas kręcenia jednego z odcinków „Top Gear” dla BBC, prowadzony przez niego bolid „Vampire” z napędem odrzutowym przy prędkości ponad 480 km/h oderwał się od nawierzchni płyty lotniska, gdzie przeprowadzano próby i wielokrotnie koziołkował. Prezenter, między innymi z urazem mózgu, trafił na oddział intensywnej terapii, ale wrócił do zdrowia po kilku miesiącach.

Kolejny wypadek Richarda Hammonda miał miejsce w 2017 roku w Szwajcarii, już podczas kręcenia „The Grand Tour” dla Amazon Prime Video. Prezenter, który prowadził Rimaca Concept One, wypadł na zakręcie z trasy i dachował. Zdołał wyjść z pojazdu nim ten stanął w płomieniach. Skończyło się na urazie kolana.

„Trzy gówniane samochody”?

Wracając do zapowiedzi Clarksona – prezenterzy na podróż po Europie Wschodniej wybrali dość… osobliwe samochody. James May zdecydował się na niewielkiego Crosleya Convertible, Richard Hammond – na Chevroleta SSR, a Jeremy Clarkson postawił na Mitsuokę Le-Seyde. Będzie je można zobaczyć w „Eurocrash”. I jeszcze jedno: ostatnio także Amazon Prime Video oficjalnie potwierdził datę emisji odcinka kręconego między innymi w Polsce – premiera „The Grand Tour: Eurocrash” zaplanowana jest na piątek, 16 czerwca.

Mat. Amazon Prime Video

Przypomnijmy, że Amazon „przejął” w 2015 roku trójkę znanych brytyjskich dziennikarzy motoryzacyjnych po tym, jak BBC zerwało współpracę z Clarksonem po jego „niesprowokowanym ataku fizycznym” na jednego z producentów „Top Gear”. Wraz z Clarksonem z BBC odeszli także Hammond i May, a cała trójka kontynuuje współpracę w programie „The Grand Tour”. Na początku tego roku wybuchł jednak kolejny skandal z Clarksonem w roli głównej, tym razem po jego felietonie w „The Sun”, w którym napisał co myśli o Meghan Markle. I nie było to – delikatnie rzecz ujmując – miłe. Clarkson wkrótce przeprosił, ale już w styczniu zaczęto mówić o tym, że nadchodzący sezon „The Grand Tour” będzie już ostatnim…

Wojciech Sokołowski

Może Cię zainteresować:

Od Ferrari 595 Daytona i Spada Codatronca po wyścigowe Fiesty i... „niewidzialny” czołg. Tak robi się karierę w branży motoryzacyjnej. A wszystko zaczęło się w Gliwicach

Autor: Grzegorz Lisiecki

02/07/2022

Alfa Romeo Diva

Może Cię zainteresować:

Supersamochody, auta rajdowe, cywilne... Oto projekty, które stworzyli śląscy styliści dla czołowych, europejskich marek

Autor: Grzegorz Lisiecki

05/07/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon