Jesień zapowiada się koncertowo w Cavatina Hall w Bielsku-Białej. Wystąpią polskie i zagraniczne gwiazdy

Cavatina Hall w Bielsku-Białej to nowa, otwarta w lutym 2022 roku, sala koncertowa o niebanalnej architekturze. Na tę jesień zapowiada mnóstwo koncertów polskich i zagranicznych wykonawców. Warto wyruszyć na południe, by przeżyć emocje muzyczne i wizualne. Sprawdźcie, kto wystąpi w tej pięknej sali.

Materiały prasowe
Cavatina hall bielsko

W Cavatina Hall przy ul. Dworkowej 2 w Bielsku-Białej już teraz odbywa się ponad 100 koncertów rocznie. Od muzyki klasycznej, przez jazz po elektronikę - każdy znajdzie coś dla siebie. W jesiennej rozpisce koncertowej są również koncerty gwiazd z zagranicy.

Mitch & Mitch con il loro Gruppo Etereofonico (27.10.2023)
Tym razem zespół Mitch & Mitch wziął na tapetę twórczość Maestro Ennio Morricone. Dwóch stałych członków zespołu postanowiło zaprosić do współpracy uznane i utalentowane instrumentalistki i wokalistki, które zgodnie z zespołowym dress codem przybrały odpowiednie pseudonimy, wcielając się we wspólnie wymyślone role. I przyznać trzeba, że wspólnie udało im się stworzyć dzieło totalne: album niesiony niezwykłą lekkością, wywołujący w człowieku same pozytywne emocje, skojarzenia i stan błogiego odprężenia. Ta lekkość to także efekt wyboru utworów włoskiego kompozytora, być może mniej rozpoznawalnych, a skomponowanych przez niego na przestrzeni lat 1969-1971. Kompozycji wkraczających w rejony easy listeningu i bossa novy, będących uosobieniem piękna, romantyzmu i finezyjności.
https://cavatinahall.pl/wydarzenia/mitch-mitch-con-il-loro-gruppo-etereofonico/

Joscho Stephan (30.10.2023)
Jak nikt inny, Joscho Stephan kształtuje swoją grą nowoczesny Gypsy Swing. Dzięki autentycznemu brzmieniu i przede wszystkim dzięki zapierającej dech w piersiach technice, Stephan zyskał wyjątkową reputację na międzynarodowej scenie gitarowej. Jak nikt inny wie, jak wyróżnić się spośród wielu obecnych adaptacji Gypsy Swing, łącząc ją z muzyką latynoską, klasyczną czy popową. To właśnie w tym przejawia się siła Stephana jako kreatywnego wizjonera.
https://cavatinahall.pl/wydarzenia/joscho-stephan-quartet/

Janáček Philharmonic Ostrava: Moser gra Szostakowicza (10.11.2023)
Ucztę rozpocznie Uwertura Koncertowa „Hebrydy” op. 26 Feliksa Mendelssohna z 1830 r. którą kompozytor napisał, inspirując się wspomnieniami z pobytu w Szkocji, a jest muzycznym opisem pieczary zwanej Grotą Fingala na wyspie Staffa, wchodzącej w skład archipelagu Hebrydy znajdującego się u szkockich wybrzeży. Potem Dymitrij Szostakowicz i jego I koncert wiolonczelowy Es-dur op. 102, który napisał w ciągu czterech dni dla swego serdecznego przyjaciela Mstisława Rostropowicza, okrzykniętego najwybitniejszym wiolonczelistą wszechczasów. I perełkę symfoniki rosyjskiej – Symfonię nr 2 Piotra Czajkowskiego odznaczającą się doskonałością rzemiosła, łączącą osiągnięcia zachodniej techniki kompozytorskiej z rosyjskimi pierwiastkami narodowymi.
https://cavatinahall.pl/wydarzenia/janacek-philharmonic-ostrava-moser-gra-szostakowicza/

Sala koncertowa Cavatina Hall
Sala koncertowa Cavatina Hall


Tommy Emmanuel (13.11.2023)
Tommy Emmanuel, uwielbiany przez Polaków gitarzysta z Australii, powraca do Polski! Artysta już 13 listopada wystąpi w Bielsku Białej w Cavatina Hall. Bądźcie świadkami mistrzowskiej techniki fingerstyle i slappingu oraz niezwykłej muzykalności Tommy’ego Emmanuela.
https://cavatinahall.pl/wydarzenia/tommy-emmanuel/

Karaś/Rogucki (17.11.2023)
KARAŚ/ROGUCKI to duet, który pojawił się na polskim rynku po ogłoszeniu zawieszenia działalności zespołów Coma i The Dumplings. Kuba Karaś odpowiada w tym tandemie za produkcję, Piotr Rogucki zajmuje się tekstami, a obaj dopieszczają muzykę. Koncert promujący wydawnictwo „Czułe Kontyngenty”.
https://cavatinahall.pl/wydarzenia/karas-rogucki-czule-kontyngenty/

Smolik // KEV FOX (18.11.2023)
SMOLIK // KEV FOX to eklektyczny i wymykający się jasno określonym ramom duet Andrzeja Smolika – znakomitego polskiego producenta i Keva Foxa – brytyjskiego songwritera.
https://cavatinahall.pl/wydarzenia/smolik-kev-fox/

Anna Rusowicz (19.11.2023)
Po 4 latach od premiery Albumu Przebudzenie Anna Rusowicz powraca z nowym materiałem i już 19 listopada wystąpi w Bielsku-Białej w Cavatina Hall.
https://cavatinahall.pl/wydarzenia/anna-rusowicz

Tomek Lipiński i Goście (26.11.2023)
Koncert jednego z najważniejszych artystów polskiej sceny rockowej. Będzie to – nieco opóźniona z powodu pandemii - celebracja 40-lecia pracy artystycznej oraz jubileusz studyjnego debiutu Brygady Kryzys, a więc i hołd dla zmarłego pięć lat temu Roberta Brylewskiego. Podczas koncertu Tomek wraz ze swoim zespołem przedstawi piosenki pochodzące z całego swojego repertuaru, m.in.: „Centrala”, „Mówię Ci że”, „To co czujesz”, „Nie wierzę politykom”, „Nie pytaj mnie”, czy „Jeszcze będzie przepięknie”.
https://cavatinahall.pl/wydarzenia/tomek-lipinski-goscie/

Tony Momrelle (6.12.2023)
Brytyjski wokalista soulowy Tony Momrelle wraz ze swoim fantastycznym zespołem pięcioosobowym zaprasza na wieczór pełen świątecznej zabawy. Tony wykonuje klasyki świąteczne oraz kilka własnych utworów, wszystkie z jego charakterystycznym ciepłem i duszą.
https://cavatinahall.pl/wydarzenia/tony-momrelle-a-very-soulful-christmas/

Janáček Philharmonic Ostrava: Symfonia Nowego Świata (14.01 2024) Koncert rozpoczyna Uwertura do najsłynniejszej opery Bedřicha Smetany „Sprzedana narzeczona”, którego naród czeski hołubi tak samo, jak my Stanisława Moniuszkę, gdyż Smetena był twórcą narodowej opery czeskiej. Usłyszymy też arie z opery „Juliette” Bohuslava Martinu, którego utwory cieszą się teraz w Europie zachodniej i w USA szczególnym uznaniem. I na zakończenie „crème de la crème” tych koncertów – słynna IX Symfonia e-moll op. 95 Antonína Dvořáka „Z nowego świata”, w której kompozytor ukazuje swoje wspomnienie obrazując dźwiękami rozległe prerie i melodie, z którymi się zetknął w czasie swojego pobytu w USA.
https://cavatinahall.pl/wydarzenia/janacek-philharmonic-ostrava-symfonia-nowego-swiata/

Snoop dogg sbb

Może Cię zainteresować:

Skąd Snoop Dogg wytrzasnął płytę SBB? Bo - uwaga, uwaga - pożyczył sobie jeden utwór Józefa Skrzeka

Autor: Marcin Zasada

20/08/2023

Eric Clapton w Spodku 1979

Może Cię zainteresować:

Eric Clapton i zadyma w Spodku. Gitarzysta odwołał koncert w Katowicach, gdy milicja spałowała jego fanów

Autor: Marcin Zasada

20/10/2023

Dolina Wapienicy w Bielsku-Białej

Może Cię zainteresować:

Rodzinna wyprawa do Bielska-Białej: Bolek i Lolek, "Banialuka", Szyndzielnia i Dolina Wapienicy WIDEO

Autor: Katarzyna Pachelska

24/07/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon