Jest data otwarcia centrum przesiadkowego w Gliwicach. Na uroczystości wystąpi... Sara James

Znamy już datę otwarcia centrum przesiadkowego w Gliwicach. To będzie otwarcie z pompą. Przygotowano mnóstwo atrakcji, a ta główna będzie... muzyczna. Bo na placu przed CP wystąpi... Sara James.

Facebook/Sara James
Sara james

Nie Zenek Martyniuk, nie Maryla Rodowicz, ani nawet nie zespół Boys. Na huczne otwarcie centrum przesiadkowego władze Gliwic zaprosiły... Sarę James.

Bardzo zdolna wokalistka młodego pokolenia, która zajęła drugie miejsce w konkursie Eurowizji Junior, a ostatnio było o niej głośno w związku z jej występem w finale amerykańskiego „Mam talent" szybko wpisała się polski muzyczny krwioobieg. Każdy musi przez to przejść. Występy podczas święta ziemniaka, na gminnych dożynkach czy skuli otwarcia odnowionego komisariatu policji. Nie ważne jak zdolny jesteś, w Polsce musisz zaliczyć tego typu imprezy, a potem możesz myśleć o wyprzedaniu biletów na koncert na Narodowym.

Oczywiście nie można Sarze James odmówić talentu właśnie, bo świat już zdążył ją docenić. Ma międzynarodową sławę, a i tak zaśpiewa na otwarciu centrum przesiadkowego w Gliwicach. Siri, wygeneruj Polskę.

Centrum przesiadkowe za 200 milionów złotych gotowe, więc i jego otwarcie musi być z pompą

Nowoczesne, ogromne, wyczekiwane, wzniesione na tyłach dworca PKP Centrum Przesiadkowe w Gliwicach jest gotowe. Od grudnia połączy transport koleją z systemem stacji autobusów miejskich, regionalnych i międzynarodowych. Jego budowa trwała 27 miesięcy i pochłonęła około 200 mln zł. Na ten cel Gliwice pozyskały 129,5 mln zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Prace wykonało konsorcjum firm Mostostal Zabrze Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego SA i Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów SA.

Huczne otwarcie centrum przesiadkowego zaplanowano na 10 grudnia. Koncert Sary James tylko zwieńczy dzieło, bo przez cały dzień otwarcia nie zabraknie atrakcji z „komunikacyjnymi" akcentami włącznie. Wielbicielom motoryzacji przez duże „M” powinna przypaść do gustu prezentacja zabytkowych i nowoczesnych autobusów na placu peronowym przed budynkiem głównym CP, od strony ul. Składowej. Zobaczymy i sprawdzimy od środka: niebieskiego ikarusa 280, zabytkowego peerelowskiego „ogórka”, czyli jelcza 043 oraz charakterystycznego jelcza M11, a także nowoczesne „elektryki” i autobusy zasilane wodorem. Przed budynkiem głównym CP staną też symulatory jazdy samochodem i przegubowcem. Będzie się działo.

Od godz. 16.00 szykują się konkursy i zabawy dla dużych i małych. Równo z godz. 17.00 rozpocznie się koncert Sary James

CP Gliwice

Może Cię zainteresować:

Centrum przesiadkowe w Gliwicach ma być gotowe na początku 2023 roku. Będzie tu obsługiwana Kolej Metropolitalna

Autor: Arkadiusz Nauka

27/04/2022

Centrum przesiadkowe w Gliwicach

Może Cię zainteresować:

Budowa „zachodniej bramy metropolii”, czyli centrum przesiadkowego w Gliwicach zbliża się do końca. Zobaczcie zdjęcia

Autor: Grzegorz Lisiecki

25/08/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon