Elektorzy wybrali nowego rektora Politechniki Śląskiej. Został nim prof. Marek Pawełczyk

Prof. Marek Pawełczyk został rektorem Politechniki Śląskiej na kadencję 2024-2028. We wtorek (23 kwietnia 2024 r.) podczas posiedzenia Kolegium Elektorów uczelni rektor elekt zdobył 232 głosy na 295 oddanych.

mat. pras.
Marek Pawelczyk rektor Politechniki Slaskiej

O funkcję rektora Politechniki Śląskiej ubiegali się dwaj kandydaci:

  • prof. dr hab. inż. Marek Pawełczyk, przez dwie kadencje prorektor ds. nauki i rozwoju
  • dr hab. inż. Krzysztof Wodarski, prof. PŚ, kierownik Katedry Zarządzania PŚ.

Pawełczyk jest absolwentem i wieloletnim pracownikiem naukowym Politechniki Śląskiej. Od początku kariery nieprzerwanie związany z Wydziałem Automatyki, Elektroniki i Informatyki. Od dwóch lat jest członkiem Polskiej Akademii Nauk.

Nowy rektor PŚ jest przewodniczącym Konsorcjum Śląskich Uczelni Publicznych, członkiem Rady Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii oraz Regionalnej Rady ds. Sprawiedliwej Transformacji Województwa Śląskiego, a także wiceprezesem Stowarzyszenia Biznes–Nauka-Samorząd „ProSilesia”. (Interesujesz się Śląskiem i Zagłębiem? Zapisz się i bądź na bieżąco - https://www.slazag.pl/newsletter)

- Będziemy otwarci na dialog i na dyskusję. Mam nadzieję, że nasza uczelnia będzie się rozwijała bardzo dynamicznie. Będziemy zdobywali rozpoznawalność krajową i międzynarodową, a Politechnika Śląska będzie znakomitym miejscem pracy, studiowania, rozwijania własnych pasji, zainteresowań i spełniania marzeń. Cieszę się, że cele, które wymieniłem w swoim programie zostały jeszcze wzbogacone Państwa pomysłami. Traktuję je jako wielkie zobowiązanie. To jest moja deklaracja - powiedział tuż po ogłoszeniu wyników wyborów prof. Marek Pawełczyk, dziękując równocześnie za dyskusję podczas debat i przesyłane do niego pytania.
Ryszard koziolek

Może Cię zainteresować:

Wybory rektora Uniwersytetu Śląskiego rozstrzygnięte. Uczelnią przez kolejne cztery lata pokieruje prof. Ryszard Koziołek

Autor: Redakcja

16/04/2024

Rekrutacja politechnika slaska

Może Cię zainteresować:

Politechnika Śląska kusi uczniów stypendiami i nauczaniem matematyki w... bardziej przyjaznej formie

Autor: Michał Wroński

06/06/2023

Politechnika Śląska Prof Arkadiusz Mężyk

Może Cię zainteresować:

Ile zarabiają rektorzy szkół wyższych w woj. śląskim? Najlepiej płaci Politechnika Śląska

Autor: Patryk Osadnik

02/04/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon