Judocy z całej Polski i z Europy zjadą do Bytomia. 23 marca odbędzie się tu Bytom Judo Open

Już w najbliższą sobotę 23 marca 2024 r., do Bytomia zawitają judocy z całej Polski i Europy, by wziąć udział w jednym z największych i najmocniejszych turniejów w Polsce – BYTOM JUDO OPEN. To będzie już 10. edycja tego wydarzenia.

Judo bytom

Bytomskie zawody będą pierwszą rundą tegorocznej edycji International Judo League - największej ligi judo dzieci i młodzieży w Europie! Kolejne turnieje odbędą się w Warszawie, Opolu, Wrocławiu, Poznaniu i Gdańsku.

900 judoków zjedzie do Bytomia w najbliższy weekend

Międzynarodowe Mistrzostwa Bytomia obchodzą w tym roku jubileusz. Już po raz dziesiąty to wydarzenie przyciągnie ok. 900 judoków nie tylko z całej Polski, ale i z Europy. Tegoroczny turniej zapowiada się niezwykle emocjonująco ponieważ udział potwierdziło wiele ekip z zagranicy, w tym z:

 • Azerbejdżanu,
 • Bułgarii,
 • Włoch,
 • Gruzji,
 • Cypru,
 • Ukrainy,
 • Bośni i Hercegowiny,
 • Litwy,
 • Austrii,
 • Słowenii,
 • Czech,
 • Słowacji,
 • Wielkiej Brytanii.

Swój przyjazd z powodów politycznych odwołały drużyny z Izraela oraz drużyny z Mongolii i Kazachstanu, ale tym na przeszkodzie stanęły odbywające się krajowe mistrzostwa.

- Po 10 latach mogę śmiało stwierdzić, iż pomysł stworzenia International Judo League był jak najbardziej trafiony. Koncepcja ligi spodobała się wielu klubom w Polsce, co doskonale widać po rosnącej frekwencji uczestników turnieju. Szczególne podziękowania kieruję w stronę przeciwników tej idei, to dzięki nim był jeszcze większy impuls ku temu, by rozwijać ten projekt - mówi Wojciech Wysocki, założyciel IJL oraz prezes UKS Feniks Bytom.

10 pól walki w bytomskiej Hali na Skarpie

W Hali na Skarpie, judocy będą rywalizować na 10 polach walki, dostępny będzie online streaming, na matach zobaczymy międzynarodowych sędziów, natomiast dwudniowe seminarium szkoleniowe poprowadzi niezwykle doświadczony zawodnik oraz trener Piotr Sadowski - siedmiokrotny Mistrz Polski, zdobywca 7. miejsca w Mistrzostwach Świata oraz były trener reprezentacji olimpijskiej. (Interesujesz się Śląskiem i Zagłębiem? Zapisz się i bądź na bieżąco - https://www.slazag.pl/newsletter)

Turniej organizowany przez UKS Feniks Bytom to nie tylko wspaniała impreza sportowa, ale również fantastyczna promocja miasta. Dzięki prestiżowej randze turnieju, do Bytomia przyjeżdża ponad 1000 osób z całej Polski i Europy. Zyskują na tym nie tylko okoliczni sportowcy, ale i baza hotelarska oraz gastronomiczna.

- Jesteśmy dumni z faktu, iż poprzez organizację turnieju, od wielu lat przyczyniamy się do promocji miasta, a Bytom staje się jednym z ważniejszych punktów na polskiej mapie judo – mówi Wojciech Wysocki.
Stadion slaski archiwalne

Może Cię zainteresować:

Tak powstawał Stadion Śląski. Narodziny Kotła Czarownic na unikatowych fotografiach sprzed lat

Autor: Tomasz Borówka

18/03/2024

Bouldering puchar polski w bytomiu 23 marca 2024 3

Może Cię zainteresować:

Puchar Polski w Boulderingu już 23 marca 2024 r. w Bytomiu. Zawodnicy powalczą w czterech kategoriach

Autor: Szymon Karpe

19/03/2024

Hokeistki polonii bytom zdobyly mistrzostwo polski 2

Może Cię zainteresować:

Hokeistki Polonii Bytom zdobyły mistrzostwo Polski. Pokonały ,,Kojotki" 3:1. Medale wręczał legendarny Tadeusz Nikodemowicz

Autor: Redakcja Bytomski

17/03/2024

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon