Kąpielisko Słupna w Mysłowicach zostanie zrewitalizowane. Ogłoszono przetarg. „Na ten moment czekaliśmy co najmniej trzy dekady”

Kąpielisko Słupna w Mysłowicach do rewitalizacji. Miasto otrzymało dofinansowanie inwestycji i właśnie ogłosiło przetarg. Niektórzy uważają, że Słupna lata świetności ma już za sobą. Jeszcze niedawno pojawiały się głosy o możliwym zamknięciu kąpieliska.

Kąpielisko Słupna do rewitalizacji

Urząd Miasta Mysłowice ogłosił przetarg na przebudowę i modernizację kąpieliska na terenie Parku Słupna. Wyłoniony wykonawca w pierwszej kolejności opracuje dokumentację projektową.

- Na ten moment czekaliśmy co najmniej trzy dekady, ogłosiliśmy przetarg na rewitalizację kąpieliska Park Słupna! Na ten cel pozyskaliśmy 17 milionów złotych - napisał w mediach społecznościowych Dariusz Wójtowicz, prezydent Mysłowic.

Zakres prac obejmuje m.in. wykonanie niecki basenowej wraz z terenem utwardzonym oraz brodzika i plaży przy zbiorniku rekreacyjnym, budowę budynku usługowego, szatni i oświetlenia w strefie basenowej, budowę i rozbudowę instalacji i sieci zewnętrznych, montaż urządzeń kontroli wejścia na teren kąpieliska.

Wyremontowane zostaną pomost główny oraz budynek tzw. okrąglaka. Wykonawca wykona również małą architekturą wokół niecki, w tym elementy rekreacyjne (np. zjeżdżalnię) oraz nasadzi nową zieleń.

Park Słupna. Jeszcze niedawno niektórzy wieszczyli zamknięcie kąpieliska. Fot. MOSiR Mysłowice
Park Słupna. Jeszcze niedawno niektórzy wieszczyli zamknięcie kąpieliska. Fot. MOSiR Mysłowice

Efekty poznamy w 2026 roku

Na oferty wykonawców Urząd Miasta czeka do 21 sierpnia br. Od dnia zawarcia umowy wybrana firma będzie miała dokładnie dwa lata na realizację wszystkich robót.

Inwestycja jest realizowana w ramach zadania pn. ,,Poprawa jakości edukacji i rekreacji wraz z budową schroniska dla zwierząt w mieście Mysłowice". Miasto otrzymało na ten cel dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych w wysokości 30 mln zł, z czego 17 mln zł z przeznaczeniem na rewitalizację kąpieliska w Parku Słupna.

Plaża nad zbiornikiem Pogoria IV

Może Cię zainteresować:

Letni odpoczynek nad wodą? Jak nie Trzy Stawy i Pogoria, to... Oto nasza lista najlepszych kąpielisk w regionie

Autor: Arkadiusz Korejwo

07/07/2024

Park Slaski Fala Kanal Regatowy Budowa

Może Cię zainteresować:

Budowa kąpieliska „Fala” w Parku Śląskim jest już na ostatniej prostej. W przyszłym roku otwarty będzie także Kanał Regatowy

Autor: Michał Wroński

05/07/2024

Basen bugla katowice 01

Może Cię zainteresować:

Pierwszy otwarty basen w sezonie 2024 w Katowicach będzie czynny od 8 czerwca. Wykaz basenów i kąpielisk w Katowicach

Autor: Katarzyna Pachelska

06/06/2024

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon