Karnety na Ekstraklasę. Ruch Chorzów pobił rekord. Górnik i Piast dopiero zaczynają sprzedaż

Już za miesiąc startuje jeden z najciekawszych sezonów piłkarskiej Ekstraklasy z perspektywy śląskiego kibica. W najwyższej klasie rozgrywkowej zagrają Górnik Zabrze, Ruch Chorzów i Piast Gliwice. Sprawdziliśmy jak na 4 tygodnie przed startem ligi w śląskich klubach idzie sprzedaż karnetów.

Karnety ruch gornik

Na razie największą mobilizację wśród kibiców przed startem kolejnego sezonu Ekstraklasy widać u sympatyków „Niebieskich". Ruch Chorzów już sprzedał ponad 5 tysięcy karnetów na domowe mecze ligowe w sezonie 2023/2024. Przypomnijmy, że 14-krotni mistrzowie Polski spotkania przed własną publicznością będą rozgrywali na stadionie Piasta Gliwice. Pojemność obiektu przy Okrzei to niespełna 10 tysięcy miejsc. Do dyspozycji kibiców przeznaczono 8 tysięcy karnetów. W takich tempie mogą sprzedać się wszystkie, bo przecież pierwsze mecze nowego sezonu zostaną rozegrane w weekend 21-23 lipca. Co ważne, Ruch sprzedaje bilety na stadion Piasta, ale prawdopodobnie w rundzie wiosennej ma swoje mecze rozgrywać na Stadionie Śląskim. To właśnie w Kotle Czarownic mają odbyć się szlagierowe spotkania z Górnikiem Zabrze, Legią Warszawa, Lechem Poznań czy Widzewem Łódź.

Karnety na Piasta dużo tańsze niż na Ruch

Gdy Ruch wyprzedaje karnety na mecze rozgrywane w Gliwicach, Piast dopiero otwiera sprzedaż na mecze ligowe w nadchodzącym sezonie. Klub poinformował, że dd 20 czerwca do 1 lipca karnetowicze z sezonu 2022/23 mogą przedłużać swoje dotychczasowe miejsca, a nowi kibice, którzy nie posiadali całorocznych abonamentów, mogą kupować karnety na pozostałe dostępne krzesełka. Od 3 lipca do sprzedaży trafią nieprzedłużone wcześniej miejsca. Karnety na mecze Piasta można kupić przez internet, w oficjalnym sklepie klubu oraz na stadionie.

Dodajmy, że choć Piast i Ruch sprzedają karnety na ten sam stadion to ich ceny różnią się diametralnie. Za normalny karnet na mecze Piasta na sektory D,K,L,M,N,T trzeba zapłacić 430 złotych. Karnet na te same sektory na mecze Ruchu Chorzów kosztuje... 599 złotych.

Górnik Zabrze zostaje w tyle?

Przy bardzo głośnej i medialnej mobilizacji kibiców Ruchu Chorzów w związku z nabywaniem karnetów na nadchodzący sezon, blado wygląda największy rywal zza miedzy, czyli Górnik Zabrze. Klub z Roosevelta wciąż nie informuje ile karnetów do tej pory udało się sprzedać, ponieważ do tej pory karnety dostępne były jedynie przez panel biletowy, a pierwszeństwo przy wyborze miejsca na stadionie mieli kibice przedłużający swój karnet.

Dzisiaj, 20 czerwca uruchomiona została sprzedaż stacjonarna. To jest ten moment, w którym liczba sprzedanych karnetów na mecze Górnika Zabrze ma wystrzelić do góry.

Abonamenty całosezonowe oraz karnety na rundę jesienną będzie można nabywać w następujących punktach:

  • Sklep Kibica w pasażu Areny Zabrze (pon-pt 9-17, sob 9-13)
  • Wyspa w Centrum Handlowym M1 (pon-sob 9-21)

w standardowych godzinach działania powyższych sklepów.

Gornik zabrze

Może Cię zainteresować:

Ile karnetów na Ekstraklasowe mecze sprzedały Górnik i Ruch? Wielkie derby Śląska toczą się nie tylko na boisku

Autor: Arkadiusz Nauka

14/06/2023

Wielkie derby slaska

Może Cię zainteresować:

Znamy datę Wielkich Derbów Śląska! Jesienią Górnik Zabrze zagra u siebie z Ruchem Chorzów

Autor: Patryk Osadnik

14/06/2023

Lukas podolski gornik zabrze2

Może Cię zainteresować:

Zbigniew Rokita: Górnik to moja drużyna, ale nie miałem nic przeciwko temu, by... spadł. "Poldi" wędką, nie rybą

Autor: Zbigniew Rokita

11/06/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon