Karta ŚKUP już bez zdjęcia i danych osobowych pasażera

Koniec fotografii i danych osobowych na Śląskiej Karcie Usług Publicznych. Od wtorku (4 października) wszystkie spersonalizowane karty ŚKUP pozbawione będą tych elementów, a pasażer otrzyma kartę „na okaziciela”. Nie oznacza to jednak, że będzie mógł „pożyczyć” kartę komuś innemu.

mat. GZM
Karta ŚKUP

Karta ŚKUP towarzyszy pasażerom w miastach Górnego Śląska i Zagłębia już od 7 lat, spełniając przede wszystkim funkcję wspólnego biletu w komunikacji miejskiej. Teraz czekają ją zmiany – z jej spersonalizowanej wersji znika imię i nazwisko posiadacza, a także jego zdjęcie.

Jak tłumaczy Górnośląsko – Zagłębiowska Metropolia Zmiana wyglądu karty spersonalizowanej nie spowoduje żadnych zmian w procesie jej wydawania i korzystania z niej. Dane pasażera składającego wniosek o wydanie takiej właśnie karty będą zapisywane jedynie w systemie. I to też sprawi, że kontroler będzie mógł ocenić, czy kartą posługuje się uprawniona osoba. Mówiąc wprost „pożyczanie” karty komuś innemu nie wchodzi w grę.

Jak przypomina GZM w najbliższym czasie system sprzedaży biletów komunikacji miejskiej w Metropolii czeka sporo zmian. Od listopada ma zostać udostępniona aplikacja mobilna, która będzie podstawową funkcjonowania nowego systemu Transport GZM. Karty ŚKUP nie znikną jednak z obiegu. W użyciu pozostaną również (aż do upływu terminu ich ważności) po tym jak w marca przyszłego roku pojawić mają się również Metrokarty. Będą one wykonane z trwalszych materiałów, będą miały nową szatę graficzną, nie będą na nich nadrukowane zdjęcia i dane osobowe użytkownika.

Tramwaj Katowice

Może Cię zainteresować:

Nowe ceny biletów w komunikacji miejskiej w Metropolii wejdą w życie 17 października

Autor: Michał Wroński

27/09/2022

Tramwaj Chorzowska

Może Cię zainteresować:

Tramwaje Śląskie po raz drugi podchodzą do przetargu na dostawę energii

Autor: Michał Wroński

22/09/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon