Katowice. Tauron Nowa Muzyka ogłasza sześciu nowych artystów edycji 2023. Niezły miks!

Festiwal Tauron Nowa Muzyka odbędzie się w czerwcu 2023 r. na terenie Strefy Kultury w Katowicach. Line up imprezy powoli się wypełnia. Organizatorzy ogłosili właśnie nazwiska lub nazwy sześciu nowych artystów i zespołów, którzy wystąpią w Katowicach.

TNM
Bii G Pii G Tauron nowa muzyka

Do składu tegorocznego festiwalu Tauron Nowa Muzyka, który odbędzie się od 8 do 11 czerwca 2023 r. w Strefie Kultury w Katowicach, dołącza zestaw wszechstronnych twórców. W czerwcowe wieczory usłyszymy m.in. gwiazdy futurystycznego popu, techno i trapu, a także świeże podejście do psychodelicznego rocka i post-punka.

Wiemy już, że zagrają tu m.in. Röyksopp, Best Boy Electric, Answer Code Request, Billy Woods, Komfortrauschen, Orbital, Tangerine Dream, Theon Cross czy William Basinski.

Ten artysta powróci do Katowic po raz trzeci

Ogłoszenie nowych wykonawców otwiera artysta doskonale znany katowickiej publiczności. Hudson Mohawke odegrał znaczącą rolę w kształtowaniu obecnego brzmienia muzyki elektronicznej i hiphopu. Dwukrotnie występował na Tauron Nowa Muzyka Katowice, najpierw na samym początku kariery w 2009 roku oraz trzy lata później z duetem TNGHT. Teraz gwiazda wytwórni Warp powróci do Katowic z materiałem z albumu „Cry Sugar”. Jego pokręcone brzmienie opiera się na neonowych barwach syntezatorów, ciężkich basach i mocnych bitach, którym towarzyszą kreskówkowe efekty dźwiękowe. HudMo produkował muzykę m.in. dla takich gwiazd, jak Kanye West czy Drake. W czerwcu w Katowicach ponownie zaprezentuje wyprzedzające swój czas brzmienia ze styku trapu, future bass i hiphopu.

Świeży styl zaprezentuje także Biig Piig, czyli jedna z aktualnie najgorętszych wokalistek w Wielkiej Brytanii. Artystka urodziła się w Irlandii, swoje młode lata spędziła w Hiszpanii, po czym przeprowadziła się z powrotem na Wyspy. Do dziś nagrywa piosenki w dwóch językach. Łączy w nich globalną mieszankę wpływów, na którą składają się hip-hop, R&B, muzyka taneczna i rozebrany do nagości soul. W styczniu 2023 roku ukazał się jej debiutancki album zatytułowany „Bubblegum” i właśnie ten materiał usłyszymy na koncercie w Katowicach.

Psychodeliczny rock, blues i techno. W jednym!

Zupełnie odmienne brzmienia zaprezentuje Kerala Dust. Trio zbiera w spójną całość rozbieżne wpływy psychodelicznego rocka, bluesa i techno. Ich oryginalne utwory przywodzą na myśl klubowe remiksy nagrań hipisowskich klasyków. Występy zespołu na żywo przynoszą twórczą i zaskakującą reinterpretację materiału z płyt, w tym z wydanego w tym roku „Violet Drive”. Występ Kerala Dust będzie z pewnością jednym z najciekawszych koncertów podczas 18. edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice.

Jak co roku, na festiwalu nie zabraknie również gwiazd techno. W czerwcową noc usłyszymy hybrydowy set live/DJ w wykonaniu Acid Pauli. To klubowe alter ego artysty znanego z takich projektów jak Console oraz The Notwist. Jako wszechstronny muzyk czuje się równie dobrze podczas występów w klubach i na koncertach. W czerwcu w Katowicach zderzymy się z bogactwem wizji Acid Pauli na żywo. Z kolei zadziorne brzmienia na styku techno, electro i IDM zaprezentuje Animistic Beliefs. To duet queer z Rotterdamu, który zdobył uznanie dzięki ociekającym energią występom na żywo. Za ich twórczością stoi idea animizmu, wywiedziona z rdzennych systemów wierzeń i zakładająca, że wszystkie przedmioty, stworzenia i miejsca mają swoją duchową esencję. Ostrą, punkową estetykę pielęgnuje także PVA, czyli kolejne trio z Londynu i kluczowi gracze na tamtejszej scenie indie. Pod koniec 2022 roku grupa opublikowała debiutancki album „BLUSH”, na którym łączy punkowy pazur z taneczną elektroniką i nowofalową muzykalnością. Podczas koncertu PVA w Katowicach możemy oczekiwać potężnych wyładowań scenicznej energii.

Niestety z ogłoszonych do tej pory artystów na festiwalu nie wystąpi Mykki Blanco, który odwołał tegoroczną trasę z zespołem. Jednak w jego miejsce pojawią się równie fascynujący artyści, a już niebawem odsłonięte zostaną kolejne tajemnice programu 18 edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice!

W sprzedaży wciąż pozostają karnety 2-dniowe w cenie 349 zł, jak i karnety 3-dniowe w cenie 439 zł. Bilety jednodniowe trafią do sprzedaży 8 marca.

Zespol myslovitz nowa plyta 2

Może Cię zainteresować:

Zespół Myslovitz przerywa fonograficzne milczenie. Wydaje płytę po 10 latach przerwy i rusza w trasę koncertową

Autor: Katarzyna Pachelska

01/03/2023

Royksopp

Może Cię zainteresować:

Röyksopp główną gwiazdą festiwalu Tauron Nowa Muzyka 2023. Mistrzowie elektronicznego popu zagrają w Katowicach jedyny koncert w Polsce

Autor: Katarzyna Pachelska

13/12/2022

Metallica w drodze do Katowic w 1987 roku

Może Cię zainteresować:

"Hetfield! Przyszedł Hetfield!". 37 lat temu w Katowicach lider Metalliki pił do rana wódkę z fanami

Autor: Marcin Zasada

09/02/2024

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon