Kibice Ruchu Chorzów pożegnali z trybun kolegę, który zginął w KWK "Zofiówka"

Kibice Ruchu Chorzów pożegnali z trybun swojego kolegę, który zginął w KWK "Zofiówka", gdzie doszło do wstrząsu. Krystian Dziekan obchodziłby właśnie 30. urodziny. - Jego śmierć jest olbrzymią stratą dla całej naszej społeczności - napisał klub.

Ruch Chorzów
Ruch Chorzów KWK "Zofiówka"

Podczas tragicznego wstrząsu 23 kwietnia 2022 w KWK "Zofiówka" w Jastrzębiu-Zdroju pod ziemią w zagrożonym rejonie pracowało 52 górników. Dziesięciu spośród nich nie udało się wydostać na powierzchnię. Wśród nich znalazł się Krystian Dziekan - kibic Ruchu Chorzów z Suszca w pow. pszczyńskim.

W sobotę, 23 kwietnia, podczas meczu z Radunią Stężyca, który rozpoczął się od minuty ciszy, fani Niebieskich wywiesili na trybunach transparenty: "Krystian, czekamy na ciebie!" oraz "Do św. Barbary modlą się niebiesko-biali, byście do nas wrócili zdrowi i cali". Niestety, w niedzielę klub w oficjalnym komunikacie potwierdził śmierć swojego kibica.

- Krystian był fanatykiem Niebieskich. Spotykaliśmy go regularnie na stadionie przy ul. Cichej oraz na meczach wyjazdowych. Olbrzymią energię wkładał w działalność fanklubu Niebieski Powiat Pszczyński. Jego śmierć jest olbrzymią stratą dla całej naszej społeczności. Rodzinie, przyjaciołom i znajomym oraz wszystkim, których dotknęła jego śmierć, składamy najszczersze wyrazy współczucia - czytamy na Facebooku Ruchu Chorzów.

W poniedziałek, 25 kwietnia, kibice zebrali się pod KWK "Zofiówka", aby uczcić pamięć swojego kolegi oraz innych górników, którzy zginęli. Tego dnia Krystian Dziekan obchodziłby 30. urodziny.

Dwunastu górników nie żyje. Jedenastu poszukiwanych

Akcja ratownicza w KWK "Zofiówka" trwa od od soboty, 23 kwietnia, kiedy doszło do wstrząsu. Potwierdzono śmierć sześciu górników, trwają poszukiwania czterech, którzy są uznawani za zaginionych. Ich lampy zlokalizowano w zalewisku o głębokości około półtora metra.

- Ratownicy rozpoczęli wypompowywanie wody z zalewiska. W nocy w ten rejon przetransportowano dwie pompy. W trakcie obniżania lustra wody cały czas wykonywane będą próby poszukiwania zaginionych - poinformowało biuro prasowe Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Przypomnijmy, że kilka dni wcześniej w znajdującej się nieopodal KWK "Pniówek" w Pawłowicach kilkukrotnie wybuchł metan. Sztab kryzysowy, w związku z wysokim zagrożeniem, podjął trudną decyzję o odcięciu niebezpiecznego rejonu kopalni. Pozostało tam siedmiu górników. Sześciu zmarło bezpośrednio po wybuchu lub w Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich.

Zofiówka

Może Cię zainteresować:

Akcja ratownicza w Zofiówce. Ratownicy zlokalizowali lampy czterech zaginionych górników. Są coraz bliżej

Autor: Arkadiusz Nauka

26/04/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Lentner roman gornik zabrze

Złe wieści z Berlina. Legenda Górnika Zabrze ciężko choruje

Polonia kosz krosno

Krosno zdobyte! Amerykanin już szaleje w bytomskiej drużynie

Kiwior jakub reprezentacja

Jakub Kiwior: z mundialu na transferową karuzelę

GKS Tychy Ruch Chorzów

Niebiescy wygrali pierwszy zimowy sparing

Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej

Diamentowa Liga na Stadionie Śląskim przez kolejne pięć lat

Szombierki bytom trening 4 liga

W Szombierkach rewolucja za rewolucją. Efektów nie widać

Ruch chorzów

Ruch na czele śląskiego peletonu. Piękna walka o Ekstraklasę