Kierowca motocykla bez uprawnień wyprzedzał prawą stroną. Tym zachowaniem mógł doprowadzić do tragedii

W Stanowicach, dzięki kamerce samochodu osobowego, został zarejestrowany groźnie wyglądający wypadek. Osobówka, jadąca ulicą 1 Maja próbowała wykonać manewr skrętu w prawo, w tym momencie motocyklista wjechał w jej bok. Okazało się, że 17-letni mężczyzna kierujący jednośladem nie ma uprawnień na motocykl.

Stop Cham
Wypadek Stanowice

Do zdarzenia doszło w środę, 17 sierpnia 2022 r. około godziny 17:45. W Stanowicach (powiat rybnicki, gmina Czerwionka-Leszczyny) 22-letni kierowca samochodu osobowego jadąc ulicą 1 Maja próbował wykonać manewr skrętu w prawo w ulicę Leśną.

- W tym samym czasie jadący motocyklem 17-letni mężczyzna próbował wyprzedzić prawą stroną osobówkę. Kierowca podróżował z 18-letnią pasażerką. Doznał ogólnych obrażeń ciała, na szczęście nie wymagał hospitalizacji - wyjaśnia Przemysław Stanowski, p.o. oficera prasowego w KMP w Rybniku. Szczęście to dobre określenie, bo patrząc na przebieg zdarzenia na filmie, wszystko mogło skończyć się dużo gorzej.

Bez uprawnień wyprzedzał prawą stroną

Po przyjeździe służb na miejsce okazało się, że 17-letni kierowca nie ma uprawnień do prowadzenia motocyklu. Policjanci zbadali alkomatem oboje kierowców, badanie wykazało, że w chwili zdarzenia byli trzeźwi.

Sprawa 17-letniego kierowcy motocykla trafi do sądu. Ponieważ zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja, mężczyźnie może zostać nałożona grzywna w wysokości od 1,5 do 30 tys. zł, dodatkowo może otrzymać zakaz prowadzenia pojazdów.

Uwaga wypadek

Może Cię zainteresować:

Wypadek na A4. Zderzyły się aż trzy samochody ciężarowe. Trzy osoby zostały przewiezione do szpitala

Autor: Martyna Urban

29/08/2022

Zalane jezdnie w Sosnowcu

Może Cię zainteresować:

320 interwencji w woj. śląskim w związku z gwałtownymi ulewami. Pozalewane jezdnie i posesje

Autor: Martyna Urban

29/08/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon