Sylwester Stadionu Śląskiego ma kosztować kilka milionów. Na scenie kilkanaście gwiazd

Stadion Śląski organizuje imprezę sylwestrową i zamierza przeznaczyć na to kilka milionów złotych. Wszystko wskazuje na to, że będzie to kolejna Sylwestrowa Moc Przebojów Polsatu. Na scenie wystąpi kilkanaście gwiazd. Przed rokiem w Parku Śląskim bawiło się 40 tys. ludzi.

Polsat
Sylwestrowa moc przebojow

Stadion Śląski – jako jednostka budżetowa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego – organizuje imprezę sylwestrową. Jak wynika z dokumentów przetargowych, koncert odbędzie się przed obiektem, najprawdopodobniej na Polach Marsowych Parku Śląskiego, gdzie przed rokiem bawiło się 40 tys. ludzi.

Podczas imprezy ma wystąpić co najmniej piętnastu artystów „o uznanych nazwiskach polskiej i/lub zagranicznej sceny muzycznej”. Podczas poprzedniej edycji byli to m.in. Beata Kozidrak i Bajm, Doda, Cleo, Maryla Rodowicz, Ralph Kaminski, Dawid Kwiatkowski, Grzegorz Hyży, Michał Wiśniewski, Lady Pank, LemON, Enej, Bryska, Feel oraz Ania Dąbrowska.

Dotychczas w województwie śląskim organizowana była Sylwestrowa Moc Przebojów Polsatu. Wszystko wskazuje na to, że i tym razem sylwestra będzie transmitowała ta sama telewizja (Interesujesz się wydarzeniami na Śląsku i w Zagłębiu? Zapisz się i bądź na bieżąco – https://www.slazag.pl/newslett...).

Chcemy kontynuować dobrą tradycję wspólnej zabawy na Stadionie Śląskim. Do tej pory współpraca z telewizją Polsat układała się dobrze powiedział ŚLĄZAG-owi Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego.

Strefa wypoczynku i mobilne toalety

Na organizację imprezy sylwestrowej Stadion Śląski planuje wydać 5 813 000 złotych. W ramach przetargu swoje oferty złożyły dwie firmy:

  • Sun&More – 813 000 złotych,
  • Music Company – 5 810 520 złotych.

Sun&More na swojej stronie internetowej chwali się, że od 2011 roku zrealizowało setki… wycieczek szkolnych, wyjazdów studyjnych, imprez plenerowych, konferencji oraz stoisk targowych. Firma produkuje drewniane zabawki i prowadzi działalność deweloperską (Interesujesz się wydarzeniami na Śląsku i w Zagłębiu? Zapisz się i bądź na bieżąco – https://www.slazag.pl/newslett...).

Z kolei Music Company ma w swoim portfolio organizację Sylwestrowych Mocy Przebojów Polsatu w latach 2016-2022 (w 2020 roku impreza nie odbyła się w plenerze z powodu pandemii COVID-19). Firma odpowiadała także za imprezę Roztańczony Śląski (2019) z gwiazdami disco polo.

Zwycięzca przetargu będzie odpowiedzialny m.in. za:

  • dostarczenie i wykonanie sceny,
  • odśnieżenie ciągów komunikacyjnych na terenie Parku Śląskiego i Stadionu Śląskiego,
  • zapewnienie pełnej obsługi technicznej,
  • zapewnienie dodatkowego transportu publicznego,
  • zapewnienie mobilnych toalet dla uczestników imprezy,
  • zapewnienie stanowisk fryzjerskich i make-up dla gwiazd oraz prowadzących,
  • aranżację, wyposażenie i obsługę strefy wypoczynkowej dla artystów.
Stadion Śląski

Może Cię zainteresować:

Stadion Śląski organizuje sylwestra. Prowadzący „o statusie gwiazd” i życzenia noworoczne marszałka

Autor: Patryk Osadnik

21/11/2023

Opera slaska zlote maski 2023

Może Cię zainteresować:

Dziwne zdarzenia podczas gali Złotych Masek w Operze Śląskiej. Dwie osoby wpadły do orkiestronu

Autor: Katarzyna Pachelska

28/11/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon