Kobiety z woj. śląskiego chcą być widoczne jako ekspertki z różnych dziedzin. Spotkanie grupy "Każda jest ważna" 16 marca w Katowicach

Wespół w zespół lepiej niż samotnie. Kobiety z regionu zebrały się (na razie wirtualnie) i stworzyły listę 180 pań-ekspertek z różnych dziedzin życia, chcąc zwiększyć swoją widoczność. Teraz przyszedł czas na spotkanie pań z (ciągle otwartej) grupy "Każda jest ważna" w tak zwanym realu. To okazja by lepiej się poznać i porozmawiać o założeniach oraz działaniach grupy.

Grupa kazda jest wazna

Spotkanie grupy "Każda jest ważna" odbędzie się w sobotę 16 marca 2024 roku o godz. 15.00 w Domu Oświatowym Biblioteki Śląskiej w Katowicach (róg ulic Francuskiej i Wojewódzkiej).

- Nasze działanie zaczęło się od wysłania w listopadzie 2023 listu ponad 180 kobiet-ekspertek zajmujących się kulturą, nauką, edukacją, aktywizmem do władz województwa śląskiego w celu zwiększenia naszej widoczności w debacie publicznej - mówi pisarka i działaczka społeczna oraz kulturalna Anna Cieplak. - Od tego czasu wydarzyło się wiele rzeczy (o części z nich piszemy na profilu grupy: Facebook). Jako grupa chcemy dzielić się (wiedzą, doświadczeniem, kompetencjami) i zmieniać. Łączy nas troska o dobro publiczne oraz to, że rozumiemy, iż kompetencje społeczne oraz działanie w duchu wsparcia kobiet i równości jest ważne. Bo każda z nas (niezależnie od stanowiska, wykształcenia, pochodzenia) jest ważna - dodaje Cieplak.

Teraz członkinie grupy chcą poznać się lepiej. Dlatego zapraszają wszystkie panie, niezależnie od tego, czy już brały udział w działaniach grupy czy dopiero chcą się do niej przyłączyć, do udziału w spotkaniu „na żywo” w Katowicach.

- Na spotkaniu porozmawiamy o założeniach grupy, formach współpracy i działań. Będziemy pracować warsztatowo i debatować wspólnie - informują organizatorki.

Uwaga! Organizatorki proszą o potwierdzenie obecności do 13 marca, wysyłając wiadomość o treści "Będę!" na adres: liststukobiet@gmail.com"

Wydarzenie na Facebooku: KAŻDA JEST WAŻNA - spotkanie grupy | Facebook

Miss World 2023 Krystyna Pyszkova 08

Może Cię zainteresować:

Nowa Miss Świata pochodzi ze Śląska. Krystyna Pyszková z Czech zdobyła koronę najpiękniejszej kobiety

Autor: Katarzyna Pachelska

09/03/2024

Anna cieplak pisarka

Może Cię zainteresować:

Anna Cieplak, autorka powieści „Ciało huty”: Jestem Zagłębiaczką, która w sercu nosi też Śląsk

Autor: Katarzyna Pachelska

23/01/2024

Tkacz janik slazaq

Może Cię zainteresować:

Małgorzata Tkacz-Janik w ŚLĄZAQ: Marsze kobiet przyniosły konkretne efekty - zmiany społeczne i dyskusję publiczną na niespotykaną skalę o prawie do aborcji

Autor: Katarzyna Pachelska

07/04/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon