Gliwickie Kolejkowo jest dla dzieci? Ja, mmm, chyba ściebie. To są właśnie te detale! Dla dorosłych

Gliwickie Kolejkowo to miejsce, do którego bez wątpienia możecie zabrać dzieci i sami nie będziecie się nudzić. Sami nie będziecie się nudzić! Wy, dorośli, których śmieszy pani w kontenerze PCK, kochanek, który ucieka oknem albo pan załatwiający się w krzakach. Służymy przykładami, tymi niecenzuralnymi, ma się rozumieć.

Pamiętacie scenę, w której Shrek i Osioł dotarli do zamku Lorda Farquaada? Okazało się, że mury twierdzy tego wyjątkowo niskiego władcy są niezwykle monumentalne.

- Więc to jest zamek Lorda Farquaada!
- Jak w mordę strzelił.
- Myślisz, że facet ma jakieś kompleksy? Hyhyhy.

Bohaterowie animowanego filmu dla dzieci przeprowadzili dialog dotyczący rozmiaru przyrodzenia władcy Dulocu. Powtarzam! Bohaterowie animowanego filmy dla dzieci przeprowadzili dialog dotyczący rozmiaru przyrodzenia władcy Dulocu.

To oczywiście nic strasznego. Podczas premiery pierwszego Shreka miałem pięć lat i jestem pewien, że nie zrozumiałem tego kontekstu. Co innego moi rodzice, którzy zabrali mnie do kina. W ten sposób autorzy puścili oczko do dorosłych, którym dzięki takim żartom film podobał się równie bardzo, jak dzieciom.

Sosnowiec by night

Może Cię zainteresować:

Pozdrowienia ze Śląska i Zagłębia całkiem niedawno były jak sabotaż. Najgorsze widokówki świata

Autor: Redakcja

31/05/2022

Kolejkowo (nie)tylko dla dzieci

Oczko do nieco starszych gości puszczają stale autorzy Kolejkowa w Gliwicach, gdzie na każdym kroku czają się niespodzianki ("To są właśnie te detale" - powiedziałby Tomasz Hajto), które najczęściej są poza zasięgiem dzieci. Od RODOS (Rodzinnych Ogródków Działkowych Otoczonych Siatką), przez koncert Zenka Martyniuka i zabawne szyldy sklepów, po sceny absolutnie niecenzuralne. Przykłady z opisami znajdziecie w galerii zdjęć.

- Makiety przepełnione są humorem, ale i realizmem. Wszystkie szczegóły są wiernie oddane - zapewniają autorzy na swojej stronie internetowej.

Czym tak naprawdę jest Kolejkowo, zbudowane w gliwickiej Europie Centralnej?

- To miniaturowy świat - czytamy. - Zobaczysz tutaj życie na wsi, potowarzyszysz turystom podczas górskich wypraw, weźmiesz udział w akcji ratunkowej, wcielisz się w leśniczego, kupca, pracownika budowlanego, mechanika, cyrkowca czy plażowicza. Po Kolejkowie poruszają się pociągi oraz samochody. To także jedyna makieta w Polsce, na której pływa statek. W naszym świecie zmianie ulegają pory dnia.

Gliwickie Kolejkowo w liczbach:

  • 900 metrów kwadratowych powierzchni,
  • 460 metrów torowiska,
  • 12 pociągów,
  • 58 wagonów,
  • 235 autentycznych budynków z woj. śląskiego,
  • 195 samochodów,
  • 3200 ludzi i zwierząt.

Patrzcie, co jeszcze widać, gdy wytężycie wzrok. Zanim miniaturowe miasteczko zdobędą miniaturowi obrońcy miniaturowej moralności i dobrego smaku.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Kolejkowo w Gliwicach

Kolejkowo dla dzieci? Tak, ale... Przyjrzyjcie się zdjęciom

Najgorsze pomniki świata

Rzeźba Romana Kostrzewskiego jak Melania Trump i Ronaldo

Dagadana

Kulturalny ŚLĄZAG na pierwszy weekend lipca 2022

Orkiestra wojskowa z Krakowa uświetni rudzkie obchody 100-lecia

W sobotę obchody powrotu Śląska do Polski

Basen Brynów

Znowu można korzystać z Basenu Brynów. Jest też nowość

Fly Eye

Drony z Gliwic pomagają Ukraińcom. Rosną straty Rosjan

Kalety - konferencja ekologiczna 2021

Kalety zapraszają na kolejne spotkanie przyrodnicze