Chcecie zobaczyć coś bardzo złego? Oto kolekcja najgorszych widokówek z miast Śląska i Zagłębia

Wyobraźcie sobie coś bardzo brzydkiego i w bardzo złym guście, a potem.... zobaczcie widokówki z miast Śląska i Zagłębia. Sabotaż fotografów i listonoszy. Grafik płakał majonezem jak projektował. Oglądacie na własną odpowiedzialność.

Śląsk jest piękny. I Zagłębie też. Każde dziecko to wie. Ale są warunki. Pierwszy i właściwie jedyny: za żadne skarby nie kupuj i nie wysyłaj tych widokówek. Nikomu. Nigdy. Nasze miasta wyglądają na nich jakby wszyscy graficy i fotografowie świata umówili się na spisek przeciwko nam wszystkim.

Sosnowiec by night - jak z parodii "Blade Runnera". Ruda Śląska jak z koszmaru projektanta. Bytom zaprasza do stawu. Mysłowice zapraszają do odjazdu czym prędzej. Chorzów zaprasza na pieszy rolllercoaster. I Knurów. Knurów równa się apokalipsa. Jest naprawdę brzydko. Wyślijcie coś takiego znajomym, rodzinie, nieprzyjaciołom swoim, a będziecie mieć pewność, że nigdy was nie odwiedzą.

Myślicie sobie, że to bardzo stare pocztówki. Jak bardzo stare? Najczęściej początek stulecia. Wiemy, jak wtedy wyglądały śląskie miasta i przecież tyle zmieniło się na lepsze, u nas już tak nie wygląda. Może i nie. Ale wszystkie te naprawdę okropne pocztówki wciąż można kupić w jednym z dużych internetowych sklepów z pocztówkami. W sumie nie powinno nas dziwić, że wciąż zalegają w magazynie. W końcu, mamy instynkt samozachowawczy.

Tak czy inaczej, oglądacie na własne ryzyko.

Osiedle Nad Jamną w Mikołowie

Może Cię zainteresować:

Cud w Mikołowie. Osiedle "poza czasem i regionem", gdy bankrutowała PRL i konała architektura

Autor: Marcin Zasada

02/11/2023

Kolonia Amerykańska Katowice Giszowiec

Może Cię zainteresować:

Magiczna amerykańska osada ukryta w lesie na Górnym Śląsku. Najpiękniejsza w jesiennej scenerii

Autor: Marcin Nowak

23/09/2023

Rynek, park i zamek w Pszczynie

Może Cię zainteresować:

Jesień i Perła Górnego Śląska. Pszczyński rynek, zamek i park wyglądają pięknie o tej porze roku. Zobaczcie!

Autor: Grzegorz Lisiecki

25/09/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon