Kolejna kampania wyborcza ze stadionem Ruchu. Siemianowski: "Jeśli ktoś chce pomóc, może się ogrzać"

Do 30 września rozstrzygnięty zostanie konkurs Ministerstwa Sportu w ramach "Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu - edycja 2023”. Ruch Chorzów złożył w czerwcu wniosek o przyznanie 104 milionów złotych na dofinansowanie budowy nowego stadionu. Jak przyznał Serweryn Siemianowski, obiekt może stać się przedmiotem kampanii wyborczej. - Jeżeli ktoś chce pomóc, to też może się ogrzać przy tym ogniu - oznajmił.

fot. FB/Ruch Chorzów
Ruch Chorzów stadion

Ruch Chorzów będzie miał swój stadion

Pod koniec czerwca 2023 r. do Ministerstwa Sportu i Turystyki trafił wniosek o dofinansowanie budowy nowego stadionu Ruchu Chorzów. Za budowę nowego stadionu Ruchu Chorzów odpowiedzialna będzie chorzowska spółka ADM Serwis i to ona złożyła wniosek o dofinansowanie w ramach „Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu - edycja 2023”. Kwota o jaką wnioskuje to blisko 104 mln zł. Budowa stadionu miałaby się zakończyć w 2027 r. Przypomnijmy, że do 30 września 2023 r. mają zostać ogłoszone wyniki konkursu ministerstwa.

Seweryn Siemianowski, prezes Ruchu Chorzów poinformował, że klub nadal czeka na rozstrzygnięcie konkursu, a miasto Chorzów zapewniło drugą połowę budżetu na budowę nowego stadionu "Niebieskich".

- Na razie wszystko jest na dobrej drodze, po prostu trzeba się uzbroić cierpliwość. Tak było to zaplanowane - do 30 czerwca był nabór wniosków, a do 30 września jest rozstrzygnięcie konkursu, może być lekki poślizg - wyjaśnił prezes Ruchu Chorzów na antenie Radia Piekary.

Nikt nie ma wątpliwości, że tej jesieni stadion Ruchu Chorzów znów może stać się przedmiotem kampanii wyborczej, tym razem parlamentarnej. Wcześniej, dwukrotnie przed wyborami samorządowymi obietnicę budowy stadionu składał prezydent Andrzej Kotala.

- Jeżeli ktoś chce pomóc, to też może się ogrzać przy tym ogniu. Myślę, że wszyscy na tym zyskają, tak jak cały czas powtarzałem wszyscy to stworzą ponad podziałami, bo to się tu należy i mam nadzieję, że ten obiekt w końcu powstanie, bo jesteśmy ostatnim klubem, który nie ma tak nowoczesnego obiektu - stwierdził.

Ruch zgarnie większą część puli ministerialnego konkursu?

Ruch Chorzów wnioskował w czerwcu o przyznanie dotacji w wysokości blisko 104 mln zł. Wniosek został złożony w ramach konkursu "Strategicznych Inwestycji Sportowych". Jak przyznaje Siemianowski dofinansowanie zostało rozplanowane na trzy lata.

Co ciekawe, cały budżet programu, z którego ma zostać dofinansowana budowa stadionu Niebieskich wynosi 140 mln zł. Inwestycja w stadion "Niebieskich" pochłonie więc znaczną część dostępnych pieniędzy w ramach konkursu. Właśnie, "konkursu", który premier niejako sam rozstrzygnął, składając obietnicę w Chorzowie.

- Jesteśmy w takim czasie, w jakim jesteśmy. Czekaliśmy długo, aż udało się znaleźć formułę, w której połowę na stadion daje miasto, połowę rząd. Trzeba to przegryźć i robić swoje - podsumował Siemianowski.
Seweryn siemianowski ruch chorzow

Może Cię zainteresować:

Siemianowski: Gdyby 3 lata temu ktoś mówił, że po 3 sezonach będziemy w Ekstraklasie, wysłałbym do lekarza

Autor: Marcin Zasada

09/06/2023

50 piłkarzy wszech czasów Ruchu Chorzów

Może Cię zainteresować:

Kto był najlepszym piłkarzem w historii Ruchu Chorzów? Mamy ranking 50 najwybitniejszych w koszulce z "eRką"

Autor: Redakcja

04/06/2023

Wizualizacja nowego stadionu Ruchu Chorzów

Może Cię zainteresować:

Wicemarszałek Senatu: Państwo nie powinno finansować budowy stadionu Ruchu Chorzów

Autor: Maciej Poloczek

04/05/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Mateusz Morawiecki w Częstochowie

Nowy program PiS w woj. śląskim: "Stadion Plus"

Morawiecki i stadion ruchu chorzow

Rząd dołoży 100 milionów złotych do budowy stadionu Ruchu

Ruszy budowa stadionu Ruchu Chorzów Kotala spotkał się z Morawieckim

Nowy stadion dla Ruchu Chorzów. Rząd ma dołożyć do budowy

Ruch Chorzów

Ruch Chorzów zamknął usta premierowi Morawieckiemu

Mateusz morawiecki stadion slaski

Morawiecki interweniuje ws. meczu Ruch-Wisła na Śląskim

Wizualizacja nowego stadionu Ruchu Chorzów

Czas na „męskie decyzje” w sprawie stadionu Ruchu Chorzów?

Memoriał Kamili Skolimowskiej

Opozycja liczy pieniądze na Memoriał Skolimowskiej na Śląsku