Kto był najlepszym piłkarzem w historii Ruchu Chorzów? Mamy ranking 50 najwybitniejszych w koszulce z "eRką"

Wilimowski czy Cieślik? Maszczyk czy Bula? I nie zapominajcie o Albinie Wirze! To są dylematy kibica wielkiego klubu. Rzesza wielkich gwiazd futbolu, jedna drużyna lepsza od drugiej i kolekcja mistrzowskich pucharów w gablocie. Z wielkiego powrotu Ruchu Chorzów do Ekstraklasy, Redakcja wybrała 50 najlepszych, najbardziej utytułowanych piłkarzy w historii chorzowskiej drużyny.

Ruch Chorzów znów jest tam, gdzie jego miejsce: w Ekstraklasie. Wielki powrót do futbolowej elity to okazja do przypomnienia największych gwiazd w historii klubu. Mamy dla Państwa autorski ranking 50 najlepszych, najbardziej utytułowanych, najważniejszych zawodników, jacy występowali w koszulce z "eRką". Wilimowski, Cieślik, Maszczyk, Bula... wiadomo. Ale którego z nich umieścić na miejscu pierwszym?

Ten dylemat pomogły rozwiązać statystyki. Są w historii Ruchu piłkarze, którzy zdobywali po 3-4, a nawet 5 tytułów mistrzowskich. Są tacy, którzy zagrali w ponad 200, a nawet 300 meczach ligowych. Są tacy, którzy strzelili ponad 100 bramek, którzy rozgrywali niezapomniane mecze w europejskich pucharach albo zdobywali medale w reprezentacyjnych barwach. Braliśmy pod uwagę wszystkie te składowe, nie zapominając przy tym o takich szczegółach, jak emocje i legendy, które budują klimat każdego wielkiego klubu.

Zastrzegamy, że w zestawieniu są (być może) niespodzianki i kolejność, zwłaszcza czołówki, dla niejednego kibica Ruchu będzie zaskoczeniem. Jest też długa lista znakomitych piłkarzy, którzy nie zmieścili się do top 50. Konrad Bajger, Tadeusz Małnowicz, Edward Lorens, Albin Mikulski czy Waldemar Waleszczyk - to tylko część nazwisk zawodników z istotnym wkładem w mistrzowskie tytuły wywalczone w Chorzowie. To tylko potwierdza, z jak bogatą historią mamy do czynienia.

Ranking znajdziecie Państwo w galerii zdjęć. Dajcie znać, jak wygląda Wasza osobista czołówka najlepszych w dziejach Ruchu. I który z młodych zawodników dzisiejszej drużyny kiedyś być może będzie brany pod uwagę w podobnym zestawieniu.

Ernest Wilimowski

Może Cię zainteresować:

Polska „11” wszech czasów według AI bez Roberta Lewandowskiego. Atak z Górnego Śląska z Wilimowskim

Autor: Patryk Osadnik

08/04/2023

Profesor Jan Miodek

Może Cię zainteresować:

Prof. Miodek o Ruchu Chorzów na czele I ligi: "Wracamy gdzie naszej miejsce. Wierzę w awans i... 15. mistrzostwo"

Autor: Marcin Zasada

20/09/2022

Slask wolverhampton2

Może Cię zainteresować:

„Wilki” w Hajdukach Wielkich, czyli jak reprezentacja Śląska nie dała się pokonać wicemistrzom Anglii. A może gościom przeszkadzały wyjątkowo niezgrabne spodenki?

Autor: Patryk Osadnik

12/01/2024

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon