Konfederacja przedstawiła kandydatkę na prezydenta Rudy Śląskiej

Lista kandydatów w wyborach na prezydenta Rudy Śląskiej powoli się zapełnia. W środę, 13 lipca 2022 r., najpierw swój start oficjalnie potwierdził Krzysztof Mejer, były wiceprezydent miasta. Chwilę później swoją kandydatkę przedstawiła Konfederacja.

fot. FB/Bożena Modzelewska
Bożena Modzelewska

Kandydatką Konfederacji na prezydenta Rudy Śląskiej została Bożena Modzelewska. Jest ekonomistką i prowadzi własną działalność gospodarczą. W wyborach samorządowych w 2018 r. kandydowała do Sejmiku Województwa Ślaskiego, rok później do Parlamentu Europejskiego. Bez powodzenia. Jest mieszkanką Rudy Śląskiej.

- Dobrze znam problemy i potrzeby tego miasta. Od lat wsłuchuję się w to, co mówią mieszkańcy. Od lat angażuje się społecznie. Wiem jakie bolączki tutaj są. Wiem co tu trzeba poprawić. Wiem co działa dobrze, a co źle. Ruda Śląska potrzebuje zmiany. Ruda Śląska musi się rozwijać – Bożena Modzelewska podkreślała na konferencji prasowej przed Urzędem Miasta w Rudzie Śląskiej.

Zapełnia się lista kandydatów na prezydenta Rudy Śląskiej

Kilkanaście minut wcześniej swój start w wyborach oficjalnie potwierdził Krzysztof Mejer, wieloletni zastępca prezydent Grażyny Dziedzic.

- Uważam, że to nie jest czas na wywracanie wszystkiego „do góry nogami”. Dlatego chciałbym dokończyć realizację projektów, nad którymi pracowaliśmy z Panią Prezydent i ruszyć z tymi, które wspólnie zaplanowaliśmy. Mówiąc krótko, zamierzam kontynuować to, co dobre i pracować nad tymi obszarami, gdzie wiele jest jeszcze do zrobienia – napisał w mediach społecznościowych.

Nieoficjalnie wiadomo, że start w wyborach rozważa także inny były wiceprezydent Rudy Śląskiej – Michał Pierończyk. Na liście kandydatów prawdopodobnie znajdą się także: Łukasz Mol związany ze Strajkiem Przedsiębiorców oraz Marek Wesoły, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Krzysztof Mejer kandydatem na prezydenta Rudy Śląskiej

Może Cię zainteresować:

Krzysztof Mejer kandydatem na prezydenta Rudy Śląskiej. „Zamierzam kontynuować to, co dobre”

Autor: Tomasz Stankiewicz

13/07/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon