Krzysztof Mejer kandydatem na prezydenta Rudy Śląskiej. „Zamierzam kontynuować to, co dobre”

– Chciałbym dokończyć realizację projektów, nad którymi pracowaliśmy z Panią Prezydent i ruszyć z tymi, które wspólnie zaplanowaliśmy – poinformował w mediach społecznościowych Krzysztof Mejer. Były wiceprezydent Rudy w nadchodzących wyborach może liczyć na wsparcie Ruchu Samorządowego Tak Dla Polski.

Krzysztof Mejer / Facebook
Krzysztof Mejer kandydatem na prezydenta Rudy Śląskiej

Po śmierci urzędującej prezydent miasta Rudy Śląskiej Grażyny Dziedzic obowiązki prezydenta przejął komisarz – Jacek Morek, którego na wniosek wojewody powołał premier. - Szkoda, że pan premier nie posłuchał głosu prezydentów, burmistrzów oraz wójtów, by w przypadku śmierci włodarza gminy dobrą praktyką było powierzanie pełnienia jego obowiązków dotychczasowemu pierwszemu zastępcy. I wcale nie chodzi tu o mnie, tylko o zasadę generalną – mówił wtedy Krzysztof Mejer przypominając również, że Jacek Morek od lat nie jest związany z rudzkim samorządem.

Komisarz będzie zarządzał Rudą Śląską aż do czasu najbliższych wyborów, w których mieszkańcy wybiorą następcę zmarłej Grażyny Dziedzic. Zgodnie z rozporządzeniem rady ministrów wybory w Rudzie Śląskiej mają się odbyć w niedzielę, 11 września 2022 r.

„Moją partią jest Ruda Śląska”

W środę, 13 lipca 2022 r., w mediach społecznościowych Krzysztof Mejer ogłosił swój start w przedterminowych wyborach na prezydenta Rudy Śląskiej. – Wbrew pozorom ta decyzja nie przyszła mi łatwo, choć wiele osób brało mnie za „pewniaka”. Odbyłem w tej sprawie wiele spotkań, rozmów i konsultacji, bo od moich osobistych ambicji ważniejsze jest dla mnie dobro Rudy Śląskiej i polityczny spokój, na który zasługują mieszkańcy. O mojej decyzji ostatecznie przeważyły jednak rekomendacje od osób, które uważam za samorządowe autorytety, a także to, jak wiele pozytywnych sygnałów otrzymałem od Państwa oraz dotychczasowych współpracowników – pisze Krzysztof Mejer.

Były zastępca prezydent Rudy Śląskiej Grażyny Dziedzic przekonuje, że zamierza kontynuować politykę zmarłej prezydent. – Wychodzę z założenia, że rozmowa jest najlepszym sposobem rozwiązywania problemów, a z nawet najbardziej zaciętych dyskusji mogą zrodzić się ciekawe i wartościowe pomysły. Taki też styl prezydentury chciałbym reprezentować - prezydenturę otwartych drzwi, nastawioną na dialog i współpracę. Chciałbym dążyć do tego, by być prezydentem wszystkich rudzian i działać ponad politycznymi podziałami, które wytworzyły się w Polsce w ostatnich latach, bo uważam, że w samorządzie nie powinno być dla nich miejsca. „Moją partią jest Ruda Śląska” - tej naczelnej zasady nauczyła mnie Pani Prezydent i jej zamierzam się trzymać – informuje Krzysztof Mejer.

Ruda Śląska najgorętszym miastem w Polsce

Rudzkie lato 2022 może okazać się jednym z najgorętszych w Polsce i to nie z powodu wysokich temperatur. O fotel prezydenta miasta będą zabiegać największe partie w Polsce. Na politycznej arenie walki o stanowisko z pewnością padnie wiele obietnic. Więcej o wakacjach w Rudzie Śląskiej: Tego lata Ruda Śląska będzie najgorętszym miastem w Polsce. Wakacje spędzą tu Kaczyński, Tusk, Morawiecki, Hołownia...

Jednak Krzysztof Mejer może liczyć na wsparcie Ruchu Samorządowego Tak Dla Polski, który uważa, że podobnie jak w Gdańsku i w Rzeszowie kandydatem na prezydenta powinna być osoba sprawdzona – lokalny samorządowiec. – W tym przypadku od lat współpracujący ze śp. prezydent Grażyną Dziedzic. To ważne, bo tacy ludzie – zwłaszcza w tak trudnym czasie – znają najlepiej mocne i słabe strony swoich małych ojczyzn – informuje prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

Krzysztof Mejer sam zauważa, że do wyborów czeka go długa droga, ale liczy na wsparcie mieszkańców. – Przede mną jeszcze długa droga - zarejestrowanie komitetu, zebranie podpisów oraz inne formalności. Mam nadzieję, że będę mógł na Was liczyć zarówno na tym początkowym etapie, jak i podczas wyborów 11 września – pisze Mejer.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon