Kosmiczne pensje "gwiazd informacji" TVP. Marianna Dufek pokazała swój pasek z zarobkami. "Chcę pokazać jak zarabia w telewizji zwykły dziennikarz"

Poznaliśmy kosmiczne pensje "gwiazd informacji" TVP. Milionowe zarobki za tępą propagandę to koszta jakie ponosiliśmy wszyscy przez ostatnich kilka lat. Do sprawy postanowiła odnieść się wieloletnia dziennikarka TVP Katowice Marianna Dufek. Pokazała swój pasek z zarobkami, chcąc "pokazać jak zarabia w telewizji zwykły dziennikarz".

Marianna dufek

Kosmiczne pensje "gwiazd informacji" TVP

Decyzją ministra kultury i dziedzictwa narodowego Bartłomieja Sienkiewicza TVP została postawiona w stan likwidacji, co oznacza, że kontrolę nad spółką przejął likwidator Daniel Gorgosz. To właśnie on odpowiedział na złożony 26 grudnia br. wniosek posła Dariusza Jońskiego o udostępnienie informacji publicznej na temat zarobków największych "gwiazd informacji" TVP.

Od końca kwietnia do teraz Michał Adamczyk jako szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej zarobił 372,6 tys. zł oraz 1 mln 127,7 tys. zł z tytułu umów cywilnoprawnych. Łącznie zarobił więc ponad 1,5 mln zł brutto. Jego zastępca, Samuel Pereira, w analogicznym okresie zarobił 439,8 tys. zł brutto. Marcin Tulicki, również w roli wiceszefa TAI, od końca maja otrzymał wynagrodzenie rzędu 417,4 tys. zł brutto. Do tego należy doliczyć ok. 296,3 tys. zł brutto z tytułu umów cywilnoprawnych. Łącznie daje to kwotę około 713,7 tys. zł. Jarosław Olechowski z kolei tylko do końca kwietnia, kiedy to przestał pełnić funkcję w TVP, zarobił jako szef TAI 1 mln 424,1‬ tys. zł: 1 mln 16,5 tys. zł wynagrodzenia i 407,6 tys. zł za umowy cywilnoprawne.

Marianna Dufek pokazała pasek z zarobkami

W piątek 29 grudnia do zarobków w TVP na swoim facebookowym profilu odniosła się Marianna Dufek, wieloletnia dziennikarka TVP Katowice. Dufek pokazała pasek ze swoimi zarobkami za grudzień, chcąc - jak wyjaśniła - pokazać ludziom "jak zarabia w telewizji zwykły dziennikarz".

- Na zasadzie mojego odreagowania dzielę się swoimi zarobkami w TVP, dodając, że jeszcze do tego dochodzi mi ryczałt honoraryjny 2.500. Od dwóch lat stałe zmniejszany, bo z anteny zdejmowane były takie programy jak: „Daleko od domu”, „Kadry Śląskiej Filmówki” czy „Bilans Zdrowia”- wszystkie nagradzane, wszystkie w moim przekonaniu wpisujące się w misję. Mówiące o kulturze, zdrowiu i Ukrainie.
Pasek Marianny Dufek w TVP.
Pasek Marianny Dufek w TVP.

Z paska wynika, że dziennikarka zarobiła w grudniu 2023 r. 5013 zł. Marianna Dufek to była żona Kamila Durczoka. Jak dodała w swoim poście, kiedyś publicznie stwierdziła, że „Kamil zarabiał nieprzyzwoite pieniądze”. Teraz jednak wycofuje się z tych słów.

- W kontekście zarobków panów z Placu Powstańców to pracował w firmie prywatnej, był prawdziwym dziennikarzem (tak jak rozumiem ten zawód) i robił porządny dziennik.
Łukasz Kohut

Może Cię zainteresować:

Łukasz Kohut o uznaniu języka śląskiego i zmianach w TVP. „Do 25 procent społeczeństwa nie da się już dotrzeć”

Autor: Szymon Karpe

22/12/2023

Tomasz slupik1

Może Cię zainteresować:

Rządząca koalicja przejęła publiczne media. Tomasz Słupik: „Było to niezgodne z prawem, ale...”

Autor: Grzegorz Lisiecki

21/12/2023

Krzysztof turzanski

Może Cię zainteresować:

Rewolucja w mediach publicznych. "Miejsce dziennikarzy zajęły miernoty, robiono z nas idiotów" - podsumowuje pisowskie rządy w TVP Krzysztof Turzański

Autor: Szymon Karpe

21/12/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon