Kroczyce. Śmiertelny wypadek w Hucie Szklanej. Nie żyje 31-letnia kobieta, dwie osoby trafiły do szpitala

W Hucie Szklanej (gmina Kroczyce) doszło do śmiertelnego wypadku. Kierująca pojazdem renault 31-letnia kobieta wpadła w poślizg i zderzyła się z samochodem marki Toyota. Kierująca zmarła na miejscu. Podróżujący z nią mężczyzna oraz dziecko zostali przewiezieni do szpitala.

Do zdarzenia doszło po godzinie 12 w niedzielę, 11 grudnia. Kierująca pojazdem marki Renault 31-letnia kobieta wpadła w poślizg i zderzyła się z samochodem toyota. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca nie dostosowała prędkości do panujących warunków.

Jak informuje mł. asp. Marta Wnuk, rzecznika prasowa zawierciańskiej policji razem z 31-latką podróżował 36-letni mężczyzna oraz ich 6-letnie dziecko. Pasażerowie zostali przetransportowani do szpitala. Życia kobiety nie udało się uratować. Natomiast pojazdem marki Toyota podróżowało czterech pasażerów, kierowca był trzeźwy.

Strażacy wydobyli trzy osoby nieprzytomne

- Na miejscu zastaliśmy 2 rozbite pojazdy w rowie. W jednym uwięzione były trzy osoby w tym dziecko. Wszystkie osoby były nieprzytomne - informuje Ochotnicza Straż Pożarna w Kroczycach.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i rozpoczęli działania, dzięki którym udało się dostać do uwięzionych osób. W trakcie działań użyto narzędzi hydraulicznych, konieczne było również wycięcie jednego z drzew, które uniemożliwiało dotarcie do poszkodowanych.

- W pierwszej kolejności ewakuowano dziecko oraz kierującą. Następnie ewakuowano pasażera. Poszkodowani zostali przekazani ZRM. Niestety u kobiety doszło do nagłego zatrzymania krążenia (NZK) - dodaje OSP Kroczyce.

Wypadek chorzów

Może Cię zainteresować:

Trudne warunki pogodowe na autostradzie A4. Tir uderzył w pas rozdziału - trzy pasy zablokowane

Autor: Martyna Urban

12/12/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon