Ksiądz na Śląsku chce uczyć życia seksualnego w małżeństwie. Koszt? 250 złotych

Parafia pw. św. Cyryla i Metodego w Knurowie ogłosiła nabór na rekolekcje dotyczące życia seksualnego w małżeństwie. Zajęcia ma prowadzić ksiądz. Cena? Jedyne 250 złotych od pary. Ale, ale. W cenie jest posiłek.

Ksiądz

Księża katoliccy uczący w szkołach wychowania do życia w rodzinie to praktyka, która w polskim systemie edukacji funkcjonuje od dawna. Jednak pewna parafia z Knurowa postanowiła pójść krok dalej i zaprasza na... rekolekcje z życia seksualnego w małżeństwie. Będzie je prowadził ojciec Ksawery Knotz, który tą tematyką służy małżonkom podczas rekolekcji od wielu lat.

Organizatorem rekolekcji jest Szkoła Nowej Ewangelizacji Jezusa Zmartwychwstałego. Jak czytamy, są to rekolekcje wyjątkowe. Dlaczego?

- Bo przełamują tabu tematu tak ważnego dla każdego małżeństwa (...) W przystępny sposób wyjaśnia naukę kościoła w tym trudnym obszarze, odkłamując tym samym wiele nieprawdziwych opinii. Pokazuje jak wejść w proces coraz piękniejszego przeżywania małżeńskiego życia intymnego - przekonują organizatorzy rekolekcji.

Rekolekcje mają się odbywać w trzeci weekend przyszłego miesiąca, czyli od 14 do 16 października w salkach parafii pw. św. Cyryla i Metodego.

Koszt? „Jedyne" 250 złotych od pary, ale w cenę wliczony jest posiłek.

Szpital Knurów

Może Cię zainteresować:

Medyczna rewolucja, a pionierem - szpital w Knurowie. Ciężarna będzie mogła w domu zrobić sobie KTG

Autor: Arkadiusz Nauka

19/08/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon