Kulturalno-rozrywkowy ŚLĄZAG na weekend złotej jesieni 14-16 października 2022

Przed nami nieoczekiwany dar losu - ładny październikowy weekend. A już szczególnie w niedzielę 16 października ma być pięknie, słonecznie i ciepło. Dlatego warto ruszyć się z domu. Na przykład korzystając z naszych poleceń ciekawych wydarzeń. W samym Spodku są trzy wielkie imprezy targowe!

Fb Ewa Farna
Farna

Najciekawsze wydarzenia kulturalno-rozrywkowe od 14 do 16 października 2022

 • Spotkanie z Łukaszem Simlatem, Sosnowiec. W sobotę 15 października 2022 o godz. 18.00 w Auli Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11), odbędzie się spotkanie z jednym z najwybitniejszych polskich aktorów, pochodzącym z Sosnowca, Łukaszem Simlatem. Rozmowę poprowadzi Magdalena Boczkowska. Spotkanie organizowane jest w ramach obchodów 120-lecia Miasta Sosnowca. Natomiast dwa dni później, w poniedziałek 17 października 2022 o godz. 18.00 odbędzie się specjalny pokaz filmu "(Nie)znajomi", w którym Łukasz Simlat zagrał jedną z głównych ról. Wstęp wolny.
  Więcej o Simlacie: Łukasz Simlat. Z bloku w Sosnowcu w wielki świat filmu i teatru. Do dziś lubi wracać do Zagłębia
 • Festiwal Roślin, Katowice. W katowickim Spodku w sobotę i niedzielę 15 i 16 października odbędzie się wielki targ roślin doniczkowych. Wstęp wolny.
  Więcej: Festiwal Roślin w katowickim Spodku w weekend 15-16 października 2022
 • Giełda Minerałów, Biżuterii i Skamieniałości, Katowice. W Spodku 15 i 16 października w godzinach 10-18. Bilety: 15 i 10 zł, dzieci do lat 5. - bezpłatnie. - Promujemy to, czego nie znajdziecie w sklepach – spotkacie niezwykłych kolekcjonerów, rzemieślników, artystów i jubilerów. Zobaczycie okazałe jedyne w swoim rodzaju minerały i kamienie szlachetne, będziecie mogli nabyć niepowtarzalną, ręcznie wykonaną biżuterię - obiecują organizatorzy.
 • Koncert The Ambassadors Rock Band, Katowice. Występ Orkiestry Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych w Europie w sobotę 15 października o godz. 19.30. The Ambassadors Rock Band to ansambl wchodzący w skład orkiestry Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych stacjonujących w Europie (USAFE). „Ambasadorowie rocka” podtrzymują przy życiu dziedzictwo złotych lat amerykańskich swingujących big-bandów. Orkiestra działa nieprzerwanie od 1943 roku dając blisko 300 koncertów rocznie, a jej założycielem był sam Glenn Miller.
  Podczas koncertu usłyszymy to co najlepsze spod znaku amerykańskiej i europejskiej muzyki: hity Broadwayu, lejtmotywy najsłynniejszych hollywoodzkich superprodukcji filmowych, swing i nowoorleański jazz. Nie zabraknie też dobrych rockowych brzmień i takich hitów jak „Waterfalls” Paula McCartneya czy „Rock with you” Jacksona. Gotowi na Lindy-Hop? Wstęp na koncert jest bezpłatny, ale obowiązują wejściówki. Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie Miasta Ogrodów (pn. – pt., godz. 10.00-17.00), rezerwacje@miasto-ogrodow.eu, 32 609 03 32, 21.
 • Spacer po Goduli, Ruda Śląska. W ramach projektu Familoki w niedzielę 16 października odbędzie się spacer po tej rudzkiej dzielnicy. Początek o godzinie 15:00 pod kościołem pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Goduli przy ulicy Goduli 22. Spacer poprowadzi Kamil Iwanicki. Podczas spaceru zobaczymy dawną gospodę hutniczą, kolonie Hofrichter, poszukamy śladów huty Goduli i odwiedzimy kościół pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela. Porozmawiamy o legendach związanych z Karolem Godulą i jego prawdziwym życiu, a także śląskim kopciuszku, czy Joannie Schaffgotsch.
  Więcej o Kamilu: Kamil Iwanicki. Kustosz śląskich familoków przywraca pamięć o dawnych koloniach robotniczych
 • Koncert Halinki Mlynkovej, Świętochłowice. W niedzielę 16.10 o godz. 19 wokalistka zaprezentuje w Centrum Kultury Śląskiej piosenki w ramach nowego projektu "Film(l)ove". To album z jej interpretacjami popularnych, polskich utworów filmowych. Bilety: 120 zł.
 • Bytomski Festiwal Literacki dla Dzieci i Młodzieży, Bytom. Mnóstwo wydarzeń w Bytomskim Centrum Kultury. W sumie: 4 dni festiwalowe, 16 spotkań autorskich, 9 warsztatów, 4 spotkania z żywymi literackimi maskotkami m.in. z Kicią Kocią, 3 wykłady, 3 koncerty, 2 wystawy.
  Więcej: Bytomski Festiwal Literacki dla Dzieci i Młodzieży "Becek czyta" od 13 do 16.10. Wiele atrakcji w Bytomskim Centrum Kultury
 • Międzynarodowa Giełda Terrarystyczno-Akwarystyczna, Katowice. I znowu w Spodku w ten weekend, 15 i 16 października. - Zapraszamy do Spodka miłośników ptaszników, jaszczurek, mięczaków, żółwi, pajęczaków, węży, skorpionów, gekonów, kameleonów, modliszek czy chrząszczy - zachęcają organizatorzy. Wstęp w godzinach: sobota 10-17, niedziela 10-16. Bilety: 15 i 10 zł, dzieci do lat 5. - bezpłatnie.
 • Koncert Ewy Farnej, Katowice. W tym roku Ewa tak naprawdę po raz pierwszy wyrusza w trasę biletowaną po klubach- trasę bardziej kameralną, osobistą, starannie przygotowaną i doprawioną nie tylko utworami z nowej płyty Umami, ale również hitami jakimi są Cicho, Ewakucja, Znak czy Na ostrzu. Pierwszy przystanek - w katowickim Królestwie w niedzielę 16 października o godz. 19. Bilety: od 89 zł.
 • Mamaville Targi Katowice vol.4, Katowice. W niedzielę 16 października w Międzynarodowym Centrum Kongresowym targi dla mamy i dziecka. W ofercie wszystko to, czego potrzebuje się wychowując małe dzieci, i wszystko to, czego się nie potrzebuje. Wstęp wolny. Targi czynne: 10-17.
 • Koncert Henryk Miśkiewicz&Przyjaciele, Katowice. W niedzielę 16 października o godz. 18 w NOSPR-ze. Koncert Henryk Miśkiewicz i Przyjaciele stwarza okazję do zaprezentowania minionej oraz obecnej twórczości głównego bohatera tego niezwykłego muzycznego zajścia. Pojawią się na nim znamienite postaci polskiej sceny muzycznej: Ewa Bem, Andrzej Jagodziński, Robert Kubiszyn, Sławomir Kurkiewicz, Marek Napiórkowski, Adam Nowak, Piotr Orzechowski „Pianohooligan”, Janusz Strobel, Jan „Ptaszyn” Wróblewski i oczywiście jego dzieci: Dorota i Michał Miśkiewicz. Bilety: 160 zł.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon