Rafał Kurowski nowym dyrektorem TVP Katowice. ,,Markę można odbudować, trzeba odzyskać zaufanie widzów"

1 marca 2024 r. redaktor naczelny Radia Piekary Rafał Kurowski zostanie nowym pełniącym obowiązki dyrektora TVP Katowice - ustalił "Presserwis". W rozmowie dla ŚLĄZAGA mówi, że markę TVP Katowice można odbudować. Jego zdaniem należy przemyśleć rolę jaką powinna spełniać telewizja regionalna.

UM Piekary Śląskie
Rafal kurowski 1920x1080 720

Rafał Kurowski nowym dyrektorem TVP Katowice

Do listopada 2022 r. dyrektorem TVP Katowice był Maciej Wojciechowski, który został odwołany z powodów politycznych. PiS uznał go za stronnika marszałka województwa śląskiego Jakuba Chełstowskiego i jednego z ,,architektów" wolty Chełstowskiego z 21 listopada 2022 r. kiedy ten, razem z trójką innych radnych, przeszedł na stronę ówczesnej opozycji, pozbawiając PiS władzy w województwie. Na stanowisku Wojciechowskiego zastąpił wówczas Łukasz Miąsik.

20 grudnia 2023 r. decyzją ministra kultury i dziedzictwa narodowego Bartłomieja Sienkiewicza odwołano dotychczasowe władze TVP, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej. ,,Ostre cięcie" w mediach publicznych dotarło też na Śląsk. Nowy prezes TVP Tomasz Sygut polecił wyłączyć sygnał m.in. TVP Katowice. Stacja wróciła na antenę po nowym roku. 2 stycznia 2024 r. pełniącym obowiązki dyrektora TVP Katowice został Tomasz Fajfer.

Jak ustalił Presserwis, od 1 marca 2024 r. nowym p.o. dyrektora oddziału TVP w Katowicach zostanie Rafał Kurowski, obecnie redaktor naczelny Radia Piekary. Kurowski pracował już w TVP Katowice, m.in. na stanowisku szefa "Aktualności". (Interesujesz się Śląskiem i Zagłębiem? Zapisz się i bądź na bieżąco - https://www.slazag.pl/newsletter).

Rozmowa z Rafałem Kurowskim, nowym dyrektorem TVP Katowice

Dlaczego przechodzi pan do TVP Katowice?
Lubię ekstremalne wyzwania.

Co zamierza pan zmienić w TVP Katowice?
Tego jeszcze nie wiem. Muszę pojawić się na miejscu. Wszelkie decyzje będę podejmował po przeanalizowaniu sytuacji.

Jakie pan widzi szanse na odbudowę marki TVP Katowice, nie ukrywajmy – nadszarpniętej w ostatnich latach, może nie aż tak jak inne pod tym szyldem, ale jednak?
Rozumiem kontekst tego pytania. Uważam, że to nie jest proces, którego nie dałoby się odwrócić. Markę TVP Katowice można odbudować. Należy sobie odpowiedzieć na pytanie, komu potrzebna jest TVP Katowice i jaką rolę powinna spełniać telewizja regionalna. Jeśli dziś potrzebna jest niewielu osobom, to na pewno trzeba odzyskać zaufanie części widzów. U innych stworzyć zapotrzebowanie na newsy, publicystykę, informacje, które nikogo nie wykluczają. Myślę też o dobrej ofercie rozrywkowej. To są realne potrzeby ze strony odbiorców.

Krzysztof turzanski komentuje sytuacje w mediach

Może Cię zainteresować:

Media publiczne do gruntownej naprawy. Krzysztof Turzański: "Walka trwa o władzę w TVP, nie o wolność mediów"

Autor: Szymon Karpe

22/01/2024

Magdalena piekorz

Może Cię zainteresować:

Magdalena Piekorz na ważnym stanowisku w TVP. Ma odpowiadać za filmy i seriale

Autor: Patryk Osadnik

11/01/2024

Tvp3 katowice

Może Cię zainteresować:

TVP3 Katowice ma nowego dyrektora. Dziennikarze chcą jak najszybciej wznowić nadawanie

Autor: Patryk Osadnik

02/01/2024

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon