TVP3 Katowice ma nowego dyrektora. Dziennikarze chcą jak najszybciej wznowić nadawanie

Tomasz Fajfer został pełniącym obowiązki dyrektora TVP3 Katowice. To wieloletni pracownik stacji. W krótkiej rozmowie podkreślił, że ekipa pracuje nad tym, aby jak najszybciej wznowić nadawanie własnych programów.

FB: TVP3 Katowice
Tvp3 katowice

Ostre cięcie w mediach publicznych nie dotyczy tylko „Wiadomości” TVP i TVP Info. TVP3 Katowice nie nadaje od prawie dwóch tygodni. Dziennikarze przygotowują materiały, które pojawiają się w mediach społecznościowych, ale nie na antenie. Sygnał został wyłączony na polecenie Tomasza Syguta, którego minister kultury Bartłomiej Sienkiewicz mianował na stanowisko prezesa TVP.

Przed siedzibą TVP3 w Katowicach-Bytkowie protestowali zwolennicy oraz politycy Prawa i Sprawiedliwości. Kontrolę poselską przeprowadził m.in. były wojewoda Jarosław Wieczorek (Interesujesz się Śląskiem i Zagłębiem? Zapisz się i bądź na bieżąco - https://www.slazag.pl/newsletter).

TVP3 Katowice ma nowego dyrektora

We wtorek, 2 stycznia, dziennikarz Tomasz Szymborski podał na X (Twitterze), że TVP3 Katowice ma nowego pełniącego obowiązki dyrektora. Jak ustaliliśmy, to Tomasz Fajfer – wieloletni kierownik produkcji „Aktualności” i innych programów, absolwent Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Sprawny, realizował programy na ogólnopolską antenę. Będzie pełniącym obowiązki, ale nie wiadomo, czy zostanie dyrektorem. Przetrwał polityczne zawieruchy. One omijały takie stanowiska jak kierownik produkcji – tłumaczy nasze źródło w TVP.

Według informacji, jakie zebraliśmy, to zaufany współpracownik Marka Czyża, który został twarzą „i9.30” – nowego programu TVP, który zastąpił „Wiadomości”. Razem pracowali w „Aktualnościach”.

Tomasz Fajfer w krótkiej rozmowie potwierdził, że przyjął nominację na to stanowisko. Podkreślił, że ekipa TVP3 Katowice pracuje nad tym, aby jak najszybciej wznowić nadawanie własnych programów (Interesujesz się Śląskiem i Zagłębiem? Zapisz się i bądź na bieżąco - https://www.slazag.pl/newsletter).

Politycy mieli sporo zarzutów

Poprzednio stanowisko dyrektora TVP3 Katowice należało do Łukasza Miąsika, który wcześniej pracował dla „Aktualności” oraz „Panoramy”. Ten z kolei zastąpił Macieja Wojciechowskiego, do którego sporo zarzutów mieli politycy Prawa i Sprawiedliwości, ponieważ – ich zdaniem – byli zbyt mało eksponowani w regionalnej stacji, a on sam miał być stronnikiem marszałka Jakuba Chełstowskiego, który przeszedł do Koalicji Obywatelskiej.

Przypomnijmy, że Maciej Wojciechowski po raz pierwszy szefem oddziału TVP3 w Katowicach został w 2004 roku, jeszcze za rządów Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Ponownie na tym samym fotelu zasiadł w 2018 roku. W międzyczasie kierował TVP1 i pełnił inne funkcje w Telewizji Publicznej.

Józef Kubica

Może Cię zainteresować:

Nadzwyczajna sesja Sejmiku Województwa Śląskiego ws. zwolnienia dyrektora Lasów Państwowych

Autor: Patryk Osadnik

02/01/2024

Marek czyż nowe wiadomości

Może Cię zainteresować:

Kim jest Marek Czyż, który otworzy dziś nowe Wiadomości TVP? "Zamiast propagandowej zupy, czysta woda"

Autor: Maciej Poloczek

21/12/2023

Lukasz kohut tvp info

Może Cię zainteresować:

Kohut, Kaleta i pierwsza w historii awantura po śląsku w studiu TVP Info. "Bo jak ci ciulna w rzić, to zobaczysz"

Autor: Marcin Zasada

19/12/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon