Lotnisko w Pyrzowicach: inauguracyjny lot do Akaby opóźniony. Powód? Sytuacja geopolityczna na Bliskim Wschodzie. Jest nowy termin

W październiku operująca z lotniska w Pyrzowicach linia Wizz Air ogłosiła dwa nowe kierunki – do Akaby w Jordanii i belgijskiego Charleroi. Grudniowa inauguracja trasy na Bliski Wschód została jednak odwołana.

Fot. Piotr Adamczyk/ KTW PR
Wizz Air zapowiedział nowe połączenia z Pyrzowic

Jak zapowiadano w Wizz Air, oba nowe kierunki miały zostać uruchomione w grudniu. Loty z Pyrzowic do Akaby – miasta w południowo-zachodniej Jordanii, znajdującego się nad Zatoką Akaba (Morze Czerwone), miały zostać zainaugurowane 13 grudnia. Kierunek, przypomnijmy, miał być na początku obsługiwany dwa razy w tygodniu – w środy oraz niedziele.

Loty z Pyrzowic do Akaby dopiero w przyszłym roku

We wtorek, 21 listopada, ogłoszono jednak, że inauguracja lotów do Akaby zostanie przesunięta o ponad miesiąc. Powód? Sytuacja geopolityczna na Bliskim Wschodzie, związana przede wszystkim z trwającym od ponad miesiąca konfliktem izraelsko-palestyńskim. Pierwszy lot na nowej trasie ma odbyć się 17 stycznia 2024 roku.

Nie zmienia się natomiast data inauguracji połączenia do lotniska Bruksela-Cherleroi.

– Przypominamy, że w czwartek 14 grudnia 2023 r. linia lotnicza Wizz Air obsłuży pierwszy lot z KTW do belgijskiego lotniska Bruksela-Charleroi. Zgodnie z zapowiedziami przewoźnika, kierunek będzie dostępny dwa razy w tygodniu: w czwartki oraz niedziele – informuje Katowice Airport.

Przypomnijmy, że Wizz Air, popularna, niskokosztowa linia lotnicza, w Pyrzowicach jest od ponad 19 lat. Jest największym operatorem w Katowice Airport – ma tu swoją bazę z sześcioma Airbusami. Wizz Air oferuje z Pyrzowic 35 połączeń do 20 krajów, w tym do Abu Zabi, Aten, Burgas, Castellon, Kopenhagi, Fuerteventury, Palma de Mallorca, na Ibizę czy Maltę.

Warto także dodać, że 10 listopada z Pyrzowic odbył się pierwszy bezpośredni, dalekodystansowy lot czarterowy do należącej do Wenezueli Margarity. Loty są obsługiwane na zlecenie polskiego biura podróży Rainbow przez hiszpańską linię Plus Ultra Líneas Aéreas. Z kolei za obsługę naziemną rejsu odpowiada LS Airport Services. Połączenie obsłużył Airbus A330-200, obecnie najpojemniejszy (296 miejsc) samolot obsługujący loty pasażerskie z i do Pyrzowic.

Samolot wizz air

Może Cię zainteresować:

Wizz Air ogłasza dwie nowe trasy z lotniska Katowice Airport. Samoloty z Pyrzowic polecą do Brukseli i do Akaby w Jordanii

Autor: Katarzyna Pachelska

05/10/2023

Wizz Air w Pyrzowicach jest już od 19 lat

Może Cię zainteresować:

Kolejny rekord w Katowice Airport: 25 milionów pasażerów Wizz Air! „To właśnie w Pyrzowicach Wizz Air otworzył swoją pierwszą bazę”

Autor: Grzegorz Lisiecki

26/07/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Samolot wizz air

Wizz Air ogłasza dwie nowe trasy z lotniska Katowice Airport

Sosnowiec katowice tramwaj

Szybki tramwaj w Sosnowcu, szybsza kolej do Katowic

Bytomski Śpiący Lew

Uszkodzonego przez wandali Śpiącego Lwa poddano konserwacji

IMG 8019

Nowe stawki za wywóz śmieci w Bytomiu

IMGW ostrzega przed burzami

Dziś burze z gradem! IMGW wydał ostrzeżenie

Karetka z Bytomia w Kijowie

Bytomska karetka jest już na froncie w Kijowie

Sklep społeczny Tychy

W Tychach powstanie pierwszy sklep społeczny