Kolejny rekord w Katowice Airport: 25 milionów pasażerów Wizz Air! „To właśnie w Pyrzowicach Wizz Air otworzył swoją pierwszą bazę”

W 2004 roku odbył się pierwszy lot samolotu Wizz Air z lotniska w Pyrzowicach. Dziś linia świętuje przewiezienie 25 milionów pasażerów w Katowice Airport. – To właśnie w Pyrzowicach Wizz Air otworzył swoją pierwszą bazę i stąd wykonał pierwszy w swojej historii komercyjny rejs – podkreśla Artur Tomasik, prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego, spółki zarządzającej Międzynarodowym Portem Lotniczym „Katowice”.

Fot. Piotr Adamczyk/ KTW PR
Wizz Air w Pyrzowicach jest już niemal od 20 lat

Wizz Air to popularna niskokosztowa linia lotnicza, która w Katowice Airport jest od 19 lat. Obecnie w swojej bazie w Pyrzowicach ma sześć samolotów typu Airbus, co oznacza, że jest największym operatorem na lotnisku. Dodajmy – linia nadal inwestuje w Airbusy A320neo i A321neo nowej generacji, samoloty pozwalające zmniejszyć emisję dwutlenku węgla, poziom hałasu i zużycie paliwa. Wizz Air oferuje z Pyrzowic w sumie 34 połączenia do 20 krajów, w tym do Abu Zabi, Aten, Burgas, Castellon, Kopenhagi, Fuerteventury, Palma de Mallorca, na Ibizę czy Maltę.

Z radością świętujemy 25 mln pasażera linii lotniczej Wizz Air w Katowice Airport. Nasza dobra współpraca trwa od 2004 roku, więc w przyszłym roku świętować będziemy dwudziestolecie biznesowej relacji – zaznacza Artur Tomasik, prezes GTL SA. – Warto podkreślić, że to właśnie w Pyrzowicach Wizz Air otworzył swoją pierwszą bazę i stąd wykonał pierwszy w swojej historii komercyjny rejs. Linia od wielu lat jest ważnym przewoźnikiem w Katowice Airport, ma znaczący udział w całości ruchu i jest dużym pracodawcą. W najbliższych latach liczmy na dużą ekspansję Wizz Air na pyrzowickim lotnisku – dodaje.

Jesteśmy zaszczyceni, że osiągnęliśmy kamień milowy, jakim jest przewiezienie 25 milionów pasażerów do i z lotniska w Katowicach. Osiągnięcie to odzwierciedla nasze zaangażowanie w zapewnianie niskokosztowych możliwości podróżowania i doskonałej obsługi naszych cenionych klientów. Niezmiennie dążymy do rozbudowy naszej siatki połączeń, ulepszania naszych operacji i wyznaczania nowych wzorców w branży lotniczej – powiedziała Zsuzsa Trubek, menedżerka ds. komunikacji korporacyjnej w Wizz Air.

Wizz Air działa w Pyrzowicach od 19 lay

Może Cię zainteresować:

Z Katowice Airport do Kopenhagi i Alicante. Nowe trasy zapowiedział Wizz Air. „W maju minie 19 lat od pierwszego rejsu tej linii z Pyrzowic”

Autor: Grzegorz Lisiecki

10/05/2023

Katowice Airport

Może Cię zainteresować:

Lotnisko w Pyrzowicach bije rekord za rekordem. Tylu pasażerów jednego dnia jeszcze nie było

Autor: Patryk Osadnik

04/07/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon