Lukas Podolski ,,ogłosił" zakończenie kariery. Sensacyjny wpis piłkarza w mediach społecznościowych. Co na to kibice?

Lukas Podolski ogłosił koniec piłkarskiej kariery, objęcie prezesury Górnika i walkę o urząd prezydenta Zabrza. Puścił wodze fantazji, czy zdradził się z planami na przyszłość?

arc
Lukas podolski gornik zabrze

Podolski kończy karierę?

W poniedziałek 1 kwietnia 2024 r. w mediach społecznościowych Lukasa Podolskiego pojawił się wpis, który wielu kibiców i fanów piłkarza przyprawił o niemały zawrót głowy. Podolski ogłosił w nim zakończenie kariery piłkarskiej, objęcie prezesury Górnika Zabrze oraz wejście do polityki...

- Po zakończeniu obecnego sezonu kończę karierę piłkarską. Chcę skupić się na polityce i rozwoju Zabrza. Decyzja Rady Nadzorczej spółki Górnik Zabrze S.A. obejmę stanowisko prezesa zarządu Klubu. W dalszej kolejności zapowiadam start w wyborach na urząd prezydenta miasta Zabrze - czytamy na facebookowym profilu Podolskiego.

Poldi prezesem Górnika. A może prezydentem Zabrza? Internauci: ,,świetny pomysł!"

Primaaprilisowy żart Lukasa Podolskiego odbił się szerokim echem w internecie i mediach sportowych, a niektórzy piszą nawet, że ,,zrobił im dzień". Część internautów zareagowała bardzo entuzjastycznie na pomysł objęcia przez Poldiego prezesury w Górniku Zabrze. Znaleźli się i tacy, którym jeszcze bardziej spodobała się wizja zastąpienia przez niego Małgorzaty Mańki-Szulik w prezydenckim fotelu. Wybory nie są po sezonie, ale już w najbliższą niedzielę 7 kwietnia, więc gdyby traktować zapowiedź piłkarza na poważnie, o prezydenturę Zabrza może powalczyć dopiero za 5 lat.

Lukas Podolski trafił do Górnika Zabrze w 2021 roku. Jego dotychczasowa umowa z zabrzańskim klubem jest ważna do 30 czerwca 2025 r. Póki co 38-letni były reprezentant Niemiec nie zdradzał terminu zakończenia kariery.

Chopcy z Roosevelta dla Lubanskiego

Może Cię zainteresować:

Włodzimierz Lubański: „Chciałbym, żeby Górnik znów grał o Europę”. Co legendarny piłkarz mówi o Podolskim?

Autor: Grzegorz Lisiecki

15/03/2024

Lukas Podolski

Może Cię zainteresować:

Górnik Zabrze: piłkarze nie przyszli w piątek na trening. Od dwóch miesięcy nie dostają wypłat. Lukas Podolski: „Zawodnicy są wk...”

Autor: Grzegorz Lisiecki

23/02/2024

Lukas Podolski

Może Cię zainteresować:

Lukas Podolski nie gryzie się w język. "Czasami mnie to wk***ia". Zawodnik Górnika Zabrze skomentował m.in. wysokość swoich zarobków

Autor: Szymon Karpe

29/01/2024

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon