Lukas Podolski otwiera bar z kebabem w centrum Zabrza. Remont lokalu niebawem się zakończy

W ścisłym centrum Zabrza trwa remont lokalu po dawnej restauracji McDonald's. Już niebawem otworzy się tu Mangal Döner x Lukas Podolski. Będzie to pierwszy w Polsce bar z kebabem sieci, której udziałowcem jest gwiazda Górnika Zabrze. Pierwsi klienci kebeba od Poldiego będą mogli zjeść już latem. Ile trzeba będzie zapłacić za jednego kebaba?

Fb Lukas Podolski
Lukas Podolski kebab 1

Pod koniec zeszłego roku gruchnęła wiadomość, że Lukas Podolski remontuje lokal w centrum Zabrza i chce w tym mieście otworzyć bar z kebabem. Sieć knajp Mangal Döner, której piłkarz Górnika Zabrze jest udziałowcem, wywodzi się z Kolonii.

- Od dziecka kocham i jem Döner. Nie chcę na nowo wymyślać tej potrawy, ale składniki muszą być zawsze świeże i wysokiej jakości. Ważny jest też dla mnie klimat baru. Chcemy robić najlepszy Döner w Kolonii - mówił Podolski podczas otwarcia ostatniej knajpy tej sieci w mieście Hürth w Nadrenii Północnej-Westfalii, niedaleko Kolonii.

A kiedy kebaba od Podolskiego będzie można zjeść w Zabrzu?

- Pracujemy nad tym – lokal, remont… To wszystko trwa. Nie będę mówił, że w maju czy w czerwcu, bo mnie potem będziecie wypytywać: kiedy, czemu jeszcze nie gotowe. Będzie i ja też tam będę. Jak czwarta trybuna na stadionie! - zdradził Podolski w ostatnim wywiadzie z portalem Ślązag.pl.

Mangal Doner x Lukas Podolski w Zabrzu. Jaka będzie cena kebabów?

Bary z kebabem sygnowane nazwiskiem Lukasa Podolskiego cieszą w niemieckiej Kolonii i okolicach dużą popularnością. Przeglądając opinie klientów można dojść do wniosków, że cenią oni świeżość produktów i finalnie smak podawanego dania. Pewnym problemem może być jednak cena, bowiem za przeciętnego kebaba w bułce na wynos w restauracji w Kolonii trzeba zapłacić około 5,5 euro, czyli jakieś 25 złotych. To byłaby z pewnością cena zaporowa dla mieszkańców Zabrza i okolic, więc trzeba będzie ją dostosować do tutejszego rynku.

Historia Mangal Döner zaczęła się od tego, że Podolski postanowił zjednoczyć siły ze swoim sąsiadem w Kolonii, Turkiem. Zaczynali od baru z kebabem tylko na wynosi. Teraz sieć liczy kilkanaście lokali, praktycznie co 2 miesiące albo co miesiąc otwierają się kolejne. Do tej pory baru tej sieci nie było w Polsce. Knajpa w Zabrzu będzie pierwsza.

Mangal Döner ma powstać w miejscu, gdzie przez 25 lat funkcjonował McDonald's, czyli w centrum Zabrza, przy pl. Wolności. Firma, której udziałowcem jest "Poldi" była jedynym uczestnikiem przetargu na wynajem lokalu, ogłoszonego przez Jednostkę Gospodarowania Nieruchomościami.

Lukas Podolski oprócz sieci kebabowni, ma też firmę odzieżową (specjalizującą się w ubraniach sportowych) i lodziarnie. Wszystko w Niemczech.

Lukas podolski stadion gornik zabrze

Może Cię zainteresować:

Lukas Podolski: Po pierwsze, jestem Ślązakiem. Muszę kochać te podwórka i familoki, bo one są moje

Autor: Marcin Zasada

10/03/2023

Lukas Podolski

Może Cię zainteresować:

Lukasowi Podolskiemu urodziła się córeczka. To trzecie dziecko gwiazdy Górnika Zabrze

Autor: Katarzyna Pachelska

21/01/2023

Podolski

Może Cię zainteresować:

Lukas Podolski zamierza kupić Górnika Zabrze. „To klub, który ma największy potencjał w Ekstraklasie"

Autor: Arkadiusz Nauka

22/08/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon