Lukasowi Podolskiemu urodziła się córeczka. To trzecie dziecko gwiazdy Górnika Zabrze

Ten nagły wyjazd Lukasa Podolskiego ze zgrupowania drużyny Górnika Zabrze w Turcji był usprawiedliwiony. Piłkarz wsiadł do samolotu powrotnego do domu na wieść, że rodzi się jego trzecie dziecko.

Drużyna Górnika Zabrze przebywa obecnie w Turcji na zgrupowaniu. Jeszcze w środę 18 stycznia Lukas Podolski wrzucał na swój profil na Instagramie zdjęcie z Antalyi, ze szklaneczką czaju w ręce. Jednak w czwartek 19 stycznia Lukas Podolski opuścił swój zespół, by szybko przylecieć do domu. Miał ważny powód. 20 stycznia rano urodziło się jego trzecie dziecko - to córeczka.

Klub oficjalnie pogratulował Poldiemu tego szczęśliwego wydarzenia. Również prezydent Zabrza nie szczędziła gratulacji.

Nowo narodzona córka to trzecie dziecko Lukasa Podolskiego i jego żony Moniki. Para ma już syna, Louisa, który w tym roku skończy 15 lat i gra w piłkę, jak tata, oraz córkę Mayę, 7-latkę. Państwo Podolscy pobrali się w 2011 roku.

Poldi urodził się 4 czerwca 1985 r. w Gliwicach jako Łukasz Podolski. Gdy miał 2 lata, z rodzicami przeprowadził się do Niemiec. Miał bogatą karierę piłkarską, grał w FC Koln, Bayern Monachium, Arsenal FC, Galatasaray SK. W 2014 r. z reprezentacją Niemiec zdobył mistrzostwo świata w piłce nożnej. Od 2021 roku gra w Górniku Zabrze, gdzie - jak wcześniej mówił - chce dotrwać do sportowej emerytury.

Widać, że Poldi na dobre zadomowił się w Zabrzu. Niedawno ogłosił, że chce podpisać kontrakt ze śląskim klubem na kolejny sezon. W tym sezonie Lukas Podolski wciąż jest kluczową postacią dla zespołu Bartoscha Gaula. Napastnik na koncie w rozgrywkach PKO Ekstraklasy dwie bramki i sześć asyst. Pierwszy mecz ligowy po przerwie zespół z Zabrza rozegra 30 stycznia na wyjeździe z Cracovią.

Poldi ma też w Zabrzu otwierać swój pierwszy lokal z kebabem. Więcej: Lukas Podolski otwiera pierwszy bar z kebabem w Polsce. Gdzie? Oczywiście, że w Zabrzu!

Podolski

Może Cię zainteresować:

Lukas Podolski zapowiedział, że przedłuży umowę z Górnikiem Zabrze

Autor: Arkadiusz Nauka

09/01/2023

Lukas Podolski

Może Cię zainteresować:

Lukas Podolski otwiera pierwszy bar z kebabem w Polsce. Gdzie? Oczywiście, że w Zabrzu!

Autor: Katarzyna Pachelska

31/12/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon