Magdalena Piekorz na ważnym stanowisku w TVP. Ma odpowiadać za filmy i seriale

Katowiczanka Magdalena Piekorz została dyrektorką Agencję Kreacji Filmu i Serialu TVP. Jej filmowy debiut był polskim kandydatem do Oscara.

Fot. Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater
Magdalena piekorz

Portal WirtualneMedia podał, że Magdalena Piekorz ma pokierować Agencją Kreacji Filmu i Serialu TVP.

To reżyserka z Katowic, która zadebiutowała w 2004 roku dramatem „Pręgi”, opartym na powieści „Gnój” autorstwa Wojciecha Kuczoka. Film zdobył nagrodę Złotych Lwów na 29. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, a także był polskim kandydatem do Oscara w 2005 roku, ale nominacji ostatecznie nie otrzymał.

Magdalena Piekorz w latach 2018-2021 była dyrektorką artystyczną Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie.

Agencja Kreacji Filmu i Serialu odpowiada za najważniejsze produkcje, które pojawiają się w Telewizji Polskiej. W ubiegłym roku był to m.in. „Raport Pileckiego”. (Interesujesz się śląską kulturą? Zapisz się i bądź na bieżąco - https://www.slazag.pl/newsletter)

Magdalena Piekorz oficjalnie potwierdza, że jest dyrektorką w TVP

Dzisiaj, 11 stycznia, wiadomość potwierdziła Magdalena Piekorz. Opublikowała na oświadczenie: "Szanowni Państwo! Mogę już oficjalnie potwierdzić, że powierzono mi pełnienie obowiązków Dyrektora Agencji Kreacji Filmu i Serialu TVP. To dla mnie nie tylko zaszczyt, ale i zobowiązanie do realizowania misji, jaka była i byc powinna głównym zadaniem telewizji publicznej. W moim rozumieniu to kształtowanie gustów, realizacja produkcji na najwyższym poziomie artystycznym, wspieranie kina autorskiego i mądrej rozrywki, różnorodność i forma. Zapraszam wszystkich twórców: reżyserów, scenarzystów i producentów, dla których drzwi Telewizji Polskiej były dotąd zamknięte. Jedynym kryterium, jakim będę się kierować, będzie jakość. Jedynym ograniczeniem budżetowe realia. Niech to będzie zupełnie nowe otwarcie! Trzymajcie kciuki za moje dobre decyzje. Do zobaczenia!"

Polskie radio katowice 1

Może Cię zainteresować:

Władze Katowic i Metropolii chcą kupić Radio Katowice. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji mówi: „Nie”

Autor: Patryk Osadnik

11/01/2024

Rafał Adamczyk, Marek Wójcik i Michał Kopański

Może Cię zainteresować:

Powołano wicewojewodów śląskich. To były poseł Nowej Lewicy i powiatowy radny Polski 2050

Autor: Patryk Osadnik

11/01/2024

Maria Piekorz

Może Cię zainteresować:

Nie żyje dr Maria Piekorz z Uniwersytetu Śląskiego. Uczyła przyszłych dziennikarzy kultury języka i retoryki

Autor: Katarzyna Pachelska

12/01/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon