Miała być misja. Po zaledwie 4 miesiącach Magdalena Piekorz nie kieruje już Agencją Kreacji Filmu i Serialu TVP

Reżyserka Magdalena Piekorz przestała już pełnić funkcję dyrektorki Agencji Kreacji Filmu i Serialu Telewizji Polskiej. Informację o jej odwołaniu podał Presserwis.

Rafał Masłow
Magdalena Piekorz

Piekorz objęła stanowisko w styczniu, niedługo po rewolucji, jaka dokonała się w TVP po zmianie władzy w polskim parlamencie. Wcześniej tę funkcję pełniła Joanna Snochowska-Majer. Zadaniem Agencji Kreacji Filmu i Serialu TVP jest poszukiwanie i pozyskiwanie pomysłów, scenariusz, formatów, materiałów literackich i konspektów. Odpowiada ona za najważniejsze produkcje, które pojawiają się w Telewizji Polskiej. W ubiegłym roku był to m.in. „Raport Pileckiego”.

Magdalena Piekorz stała na jej czele zaledwie przez 4 miesiące. Powody jej odwołania ze stanowiska nie zostały podane do publicznej wiadomości.

- To dla mnie nie tylko zaszczyt, ale i zobowiązanie do realizowania misji, jaka była i być powinna głównym zadaniem telewizji publicznej. W moim rozumieniu to kształtowanie gustów, realizacja produkcji na najwyższym poziomie artystycznym, wspieranie kina autorskiego i mądrej rozrywki, różnorodność i forma - mówiła reżyserka zaraz po objęciu stanowiska w TVP.

"Pręgi" Magdaleny Piekorz były kandydatem do Oscara

Magdalena Piekorz pochodzi z Sosnowca, jest absolwentką reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Swoją karierę zaczynała od kręcenia filmów dokumentalnych. Jej debiut filmowy - "Pręgi" - zrealizowany na podstawie prozy Wojciecha Kuczoka zdobył główną nagrodę Złotych Lwów na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i był polskim kandydatem do Oscara w 2005 roku.

W swoim dorobku artystycznym Piekorz ma również szereg spektakli teatralnych. W latach 2009-2010 była dyrektorką artystyczną Instytucji Filmowej Silesia Film, zaś w latach 2018-2021 zajmowała stanowisko dyrektorki ds. artystycznych w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie.

Reżyserka przez kilka lata zmagała się z ostrą odmianą boreliozy. Choroba zmusiła ją wówczas do przerwania pracy na długi czas.

Magdalena piekorz

Może Cię zainteresować:

Magdalena Piekorz na ważnym stanowisku w TVP. Ma odpowiadać za filmy i seriale

Autor: Patryk Osadnik

11/01/2024

Slaski urzad wojewodzki

Może Cię zainteresować:

Cieszmy się z Oscarów, ale... Na Śląsku czekamy na filmy osadzone w lokalnych realiach jak "Duchy Inisherin"

Autor: Katarzyna Pachelska

15/03/2024

Reniferek serial 01

Może Cię zainteresować:

Weronika Tofilska z Katowic, absolwentka katowickiej "Filmówki", wyreżyserowała głośny serial Netfliksa o stalkerce -"Reniferek" ("Baby Reindeer")

Autor: Katarzyna Pachelska

04/05/2024

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon