Marcelina z Rybnika wybudzona ze śpiączki po wypadku w Turcji. Można pomóc w jej rehabilitacji

Marcelina z Rybnika, która odniosła ciężkie obrażenia wskutek upadku z balkonu, którego doznała podczas wakacji w Turcji, została wybudzona ze śpiączki. Będzie jej jednak potrzebna długa i kosztowna rehabilitacja.

Zrzutka.pl
Zbiórka dla Marceliny

21-letnia Marcelina z Rybnika uległa wypadkowi podczas pobytu w tureckiej miejscowości Bodrum w lipcu 2022. Wypadła z trzeciego piętra, doznając poważnego urazu głowy i złamań miednicy. Początkowo przebywała w tureckim szpitalu. Koszty leczenia przekroczyły kwotę ubezpieczenia, dlatego bliscy kobiety uruchomili w internecie zbiórkę, żeby zebrać pieniądze na przewiezienie rybniczanki do Polski. Udało się i od 29 lipca 21-latka przebywa na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku. Ma za sobą trzy poważne operacje.

Trwa zbiórka na rehabilitację Marceliny

Obecnie Marcelina z Rybnika została już wybudzona ze śpiączki, a w internecie jest nowa zbiórka pieniędzy, z której środki maja zostać przeznaczone na rehabilitację. Zainicjowali ją rodzice, informując:

DZIĘKI PAŃSTWA WSPARCIU Marcelina jest w Polsce!!! - z dokonanych przez Państwa wpłat opłaciliśmy transport medyczny Marceliny do Polski oraz możemy dokonać częściowej płatności należności za pobyt Marceliny w szpitalu w Turcji przekraczającej sumę ubezpieczenia.
DZIĘKUJEMY Z CAŁEGO SERCA ZA OKAZANĄ POMOC!!!

Chcieliśmy się z Państwem podzielić informacją dotyczącą stanu zdrowia naszej córki:
Marcelina wybudziła się ze śpiączki ! - jest przytomna, przeszła 3 bardzo ciężkie operacje, nadal przebywa na Oddziale Intensywnej Terapii.
Niestety czeka ją długotrwała i kosztowna rehabilitacja.

[LINK DO ZRZUTKI]

W Turcji: to nie był wypadek

Tureckie media donosiły, że upadek Marceliny nie był wypadkiem. Media upatrywały w tym winy 25-letniego chłopaka dziewczyny, który miał ją zgwałcić, a następnie zepchnąć z balkonu. W winę chłopaka od początku nie wierzyła rodzina 22-latki. Według niej, chłopak był w związku z Marceliną od czterech miesięcy. Nie było podstaw, by sądzić, że chce ją skrzywdzić. Także rodzina 25-latka nie wierzy w jego winę. Po wypadku dziewczyny został on zatrzymany przez turecką policję.

Ojciec Marceliny mówił w rozmowie z portalem Nowiny.pl:

"Nie dajemy wiary tureckiej policji. Złożyliśmy stosowne oświadczenie w tamtejszej prokuraturze. Naszym zdaniem oni szukają kozła ofiarnego. Wierzymy, że Marcelina potwierdzi to, gdy tylko się obudzi, a aresztowana osoba zostanie jak najszybciej uwolniona. Miejsce, w którym doszło do wypadku, było nieprawidłowo zabezpieczone".
Zbiórka na 22 letnią Marcelinę

Może Cię zainteresować:

Rodzina 22-letniej Marceliny z Rybnika nie wierzy w wersję tureckich mediów. Dziewczyna miała zostać zgwałcona i wypchnięta z III piętra

Autor: Martyna Urban

09/08/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek rybniczanki w Turcji

Rybniczanka miała wypadek na wakacjach. Ruszyła zbiórka

Pożar Tychy

Mama Marcina zginęła w płonącym mieszkaniu. Apel o pomoc

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności zostanie rozbudowane

IMG 8019

Nowe stawki za wywóz śmieci w Bytomiu

IMGW ostrzega przed burzami

Dziś burze z gradem! IMGW wydał ostrzeżenie

Polski Ład w Sosnowcu

Siedem nowych inwestycji w mieście. Co się zmieni?

Karetka z Bytomia w Kijowie

Bytomska karetka jest już na froncie w Kijowie