Mariusz Ogończyk nowym radnym Sejmiku. Czwartym w tej kadencji z okręgu częstochowskiego

Mariusz Ogończyk złożył ślubowanie i został nowym radnym Sejmiku Województwa Śląskiego. To już czwarty przedstawiciel lewicy z okręgu częstochowskiego w tej kadencji. Na stanowisku zastąpił zmarłą Gabrielę Łacną.

UMWŚ
Mariusz Ogończyk

W poniedziałek, 30 stycznia, odbyła się 53. sesja tej kadencji Sejmiku Województwa Śląskiego. Jednym z jej pierwszych punktów było złożenie ślubowania i objęcie mandatu radnego przez Mariusza Ogończyka.

- Życzę panu powodzenia w pracy dla mieszkańców województwa śląskiego. Zapraszam do współpracy - powiedział marszałek Jakub Chełstowski (Ruch Samorządowy "Tak! Dla Polski").

Mariusz Ogończyk na stanowisku zastąpił Gabrielę Łacną, która zmarła 21 grudnia 2022 roku. Wcześniej radna długo zmagała się z chorobą, która uniemożliwiała jej udział w obradach.

Czwarty w tej kadencji radny z okręgu częstochowskiego

Mariusz Ogończyk to już czwarty w tej kadencji radny z okręgu częstochowskiego (Częstochowa oraz powiaty: częstochowski, kłobucki, myszkowski) i Koalicyjnego Komitetu Wyborczego SLD Lewica Razem.

Przypomnijmy, że podczas wyborów samorządowych w 2018 roku najlepszy wynik osiągnął tam Marek Balt, który na tej liście miał tzw. "jedynkę" i zdobył 24 225 głosów. Po roku przeniósł się jednak do Parlamentu Europejskiego. Zastąpił go Wojciech Konieczny (7045 głosów), ale wkrótce otrzymał mandat w Senacie RP. Wówczas przyszedł czas na Gabrielę Łacną (3419 głosów).

Teoretycznie prawo do mandatu po Gabrieli Łacnej miała Małgorzata Majer, który osiągnęła kolejny najlepszy wynik, czyli 2738 głosów. Najwidoczniej nie przyjęła mandatu, tak jak Grzegorz Sikorski (1867 głosów). Padło więc na Mariusza Ogończyka (1319 głosów). Na liście została już tylko Jolanta Tromczyńska, której bezpośrednio zaufało 988 wyborców.

Grzegorz Boski

Może Cię zainteresować:

Grzegorz Boski z PSL dołączył do zarządu woj. śląskiego. Na swoją szansę czekał... pięć lat

Autor: Patryk Osadnik

30/01/2023

Sejmik Województwa Śląskiego

Może Cię zainteresować:

Pięć milionów na in vitro w budżecie województwa śląskiego. Poseł PiS: „A co z inwestycjami drogowymi?"

Autor: Patryk Osadnik

30/01/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon