Marta Golbik: Dzieci miały przez ostatnie lata swojego pseudorzecznika, który występował przeciwko nim

Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak do zmiany. – To był człowiek głęboko nieprzyzwoity, który nie nadawał się do tej funkcji. Mówiliśmy o tym wielokrotnie. Dzieci i młodzież miały przez ostatnie lata swojego pseudorzecznika, który występował przeciwko nim – oceniła Marta Golbik (KO) w Radiu Piekary.

Mikolaj pawlak rzecznik praw dziecka

Kończy się kadencja Mikołaja Pawlaka na stanowisku Rzecznika Praw Dziecka. Jak zapowiadają politycy demokratycznej większości, nie ma on szans na reelekcję. Wkrótce Sejm RP wskaże nowego rzecznika.

– To był człowiek głęboko nieprzyzwoity, który nie nadawał się do tej funkcji. Mówiliśmy o tym wielokrotnie. Dzieci i młodzież miały przez ostatnie lata swojego pseudorzecznika, który występował przeciwko nim. Było tak chociażby w przypadku tego, kiedy to dzieci i młodzież wybierały szkoły przyjazne mniejszościom i tolerancyjne. Wtedy Mikołaj Pawlak wnioskował do Ministerstwa Edukacji i Nauki o przeprowadzenie kontroli, aby dogłębnie zbadać, co takiego dzieje się w tych placówkach, że są tak przyjazne i tolerancyjne – powiedziała Marta Golbik, posłanka Koalicji Obywatelskiej, w Radiu Piekary.

Kolejny przykład szkodliwych działań Mikołaja Pawlaka to brak interwencji w sprawie odmowy dofinansowania Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży ze strony Prawa i Sprawiedliwości (Interesujesz się śląsko-zagłębiowską polityką? Zapisz się i bądź na bieżąco – https://www.slazag.pl/newslett...).

– Dzieci i młodzież to najbardziej bezbronne grupy społeczne. Rzecznik Praw Dziecka powinien zawsze stawać w ich obronie – podkreśliła Marta Golbik.

Co z obietnicami Koalicji Obywatelskiej?

Wśród obietnic wyborczych Koalicji Obywatelskiej znalazł się m.in. kredyt „zero procent” na pierwsze mieszkanie. Nie wiadomo jednak, czy uda się to wprowadzić. Przeciwko najprawdopodobniej będą parlamentarzyści Lewicy, którzy argumentują, że to rozwiązanie spowoduje wzrost cen nieruchomości, podobnie jak kredyt „dwa procent” Prawa i Sprawiedliwości, a pieniądze trafią tylko i wyłącznie do banków oraz deweloperów.

– Faktycznie jesteśmy w takim momencie, który jest dobry dla demokracji, ponieważ kilka ugrupowań będzie musiało ze sobą dyskutować na temat realizowanego programu. Wszystko będzie zależało od prowadzonych rozmów (…) Będziemy dopuszczać do głosu ekspertów – zapowiedziała Marta Golbik.

Inna obietnica Koalicji Obywatelskiej, szczególnie ważna z perspektywy śląskich i zagłębiowskich miasto, to dziesięć miliardów złotych na remonty pustostanów (Interesujesz się śląsko-zagłębiowską polityką? Zapisz się i bądź na bieżąco – https://www.slazag.pl/newslett...).

– Nam wszystkim bardzo zależy na dostępności mieszkań, a to bardzo dobre rozwiązanie, aby ją poprawić. Nie ma żadnego ugrupowania, które byłoby przeciwko. Nowy minister na pewno wypracuje najlepsze rozwiązanie – oceniła Marta Golbik.

Marta Golbik

Może Cię zainteresować:

Ministerstwo Przemysłu na Śląsku, ale nie w Katowicach - mówi Marta Golbik, posłanka Koalicji Obywatelskiej

Autor: Maciej Poloczek

25/10/2023

Marta Golbik

Może Cię zainteresować:

Ministerstwo Przemysłu na Śląsku, ale nie w Katowicach - mówi Marta Golbik, posłanka Koalicji Obywatelskiej

Autor: Maciej Poloczek

25/10/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Slazaq bazylak

Bazylak w ŚLĄZAQ: W zbiorkomie "więcej" tylko za "lepiej"

Waldemar Andzel

Poseł PiS ostrzega: Tusk i PO wprowadzą mięso na kartki

Rada ruda

Kto będzie przewodniczącym rady miasta? Jest kandydat z PiS

Morawiecki w Rudzie Śląskiej

Dlaczego polityczni liderzy spędzą wakacje w Rudzie Śląskiej

Grzegorz Braun

Braun zapraszał rosyjskich separatystów na Śląsk

Miejsce urodzenia Wojciecha Korfantego 4

100 lat w Polsce. A tak wygląda miejsce urodzenia Korfantego

Karetka z Bytomia w Kijowie

Bytomska karetka jest już na froncie w Kijowie