Mecz Polska - Albania w eliminacjach mistrzostw Europy na Śląskim? "Duże szanse, powalczymy"

Stadion Śląski może być gospodarzem pierwszego meczu reprezentacji Polski w eliminacjach mistrzostw Europy: 27 marca 2023 roku z Albanią. Spotkanie wciąż zapowiadane jest na PGE Narodowym w Warszawie, ale obiekt jest wciąż wyłączony z użytkowania z powodu usterki. "Powalczymy o ten mecz, szanse są duże" - zapowiada Henryk Kula, prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej, wiceprezes PZPN.
Reprezentacja Polski na Stadionie Śląskim

W 2023 roku reprezentacja Polski rozpocznie eliminacje do piłkarskich mistrzostw Europy. Pierwszy mecz przed własną publiczną zagra 27 marca z Albanią. Pierwotnie gospodarzem spotkania miała być Warszawa i taką informację wciąż znajdziemy np. na oficjalnej stronie PGE Narodowego. Problem w tym, że na stołeczny stadion wciąż boryka się z problemami technicznymi: został zamknięty 11 listopada. Dzień wcześniej na jednym z łączników podtrzymujących iglicę obiektu wykryto pęknięcie. Stadion wyłączono z użytku, odwołano wszystkie wydarzenia sportowe (w tym mecz towarzyski Polska - Chile), kulturalne i biznesowe, które były zaplanowane na kolejne tygodnie.

Rozwiązaniem ma być zainstalowanie bypassu, który odciąży uszkodzony element konstrukcji stalowej dachu. Zdaniem Henryka Kuli, wiceprezesa PZPN i szefa Śląskiego Związku Piłki Nożnej, trzeba być przygotowanym, że remont stadionu w Warszawie nie zakończy się szybko. Tu przypomina się historia z Chorzowa z 2011 roku gdy awaria podczas montowania dachu nad Stadionem Śląskim (pamiętne pęknięcie dwóch "krokodyli") opóźniła otwarcie modernizowanej areny aż o 4 lata.

- Powątpiewam, czy do marca uda się usunąć wszystkie problemy na stadionie w Warszawie. Jest tam jeszcze mnóstwo roboty do wykonania. Jesteśmy pierwsi w kolejce jeśli chodzi o obiekt rezerwowy. Po cichu liczę, że reprezentacja na start eliminacji wróci na Stadion Śląski - mówi prezes Kula.

Atuty Chorzowa w tej dyskusji są niezaprzeczalne. Kula wylicza: najwięcej biletów do sprzedania, najlepsza arena do kibicowania i najlepsza renoma w Polsce.

- Powalczymy o o ten mecz na Śląskim. Są duże szanse - uważa szef ŚlZPN.
Po spotkaniu z Albanią kolejny mecz eliminacyjny mecz u siebie reprezentacja Polski zagra dopiero 7 września 2023 roku z Wyspami Owczymi. Przypomnijmy, że to właśnie na Stadionie Śląskim kadra świętowała awans na mistrzostwa świata w Katarze. 29 marca tego roku Polska wygrała w Chorzowie ze Szwecją 2:0, a wygraną oglądał z trybun komplet - ponad 54 tys. widzów.
Przed meczem Polska-Portugalia na Stadionie Śląskim.

Może Cię zainteresować:

10 najważniejszych meczów piłkarskiej reprezentacji Polski na Stadionie Śląskim

Autor: Maciej Poloczek

29/03/2022

Jan Benigier

Może Cię zainteresować:

Legenda Ruchu Chorzów wspomina mecz z Argentyną na Stadionie Śląskim. „Robili co chcieli, a kibice klaskali"

Autor: Arkadiusz Nauka

30/11/2022

Poczatki Stadionu Slaskiego

Może Cię zainteresować:

Tak powstawał Stadion Śląski. Narodziny Kotła Czarownic na unikatowych fotografiach sprzed lat

Autor: Tomasz Borówka

16/06/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon