Mecz Polska-Niemcy w Warszawie przereklamowany. Bilety na spotkanie w Sosnowcu wyprzedane

Mecz Polska-Niemcy w Warszawie jest przereklamowany. - To nie ma najmniejszego sensu - ocenił gorzko selekcjoner reprezentacji Polski Fernando Santos w TVP Sport. Lepiej wybrać się na spotkanie Polska-Niemcy do Katowic lub Sosnowca, gdzie siatkarze przygotowują się do eliminacji Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Bilety na ArcelorMittal Park zostały wyprzedane w mgnieniu oka. Trzeba się spieszyć, żeby zająć ostatnie wolne miejsca w Spodku.

Reprezentacja Polski. Spodek w Katowicach

16 czerwca 2023 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie Polska zmierzy się z Niemcami w towarzyskim meczu piłkarskim mężczyzn. Poprzedzi on spotkanie o punkty w eliminacjach EURO 2024 z Mołdawią.

- To na pewno nie będzie test. Oni prezentują inny styl. Niemcy nie grają tak, jak Mołdawia. To zupełnie coś innego niż to, do czego będę przygotowywał piłkarzy przed meczem z Mołdawią. Testem byłoby zagranie z drużyną o stylu podobnym do najbliższego eliminacyjnego rywala. To nie ma najmniejszego sensu - ocenił gorzko selekcjoner reprezentacji Polski Fernando Santos w TVP Sport.

Co ważne, rozmowy na temat meczu z Niemcami zaczęto prowadzić przed rozpoczęciem jego kadencji, więc nie miał w tej sprawie wiele do powiedzenia. Jacek Kurowski (TVP Sport) zapytał go również, czy zamierza oszczędzić zawodników przed spotkaniem z Mołdawią.

- To prawie pewne. Podejdziemy do tego w sposób racjonalny i poważny. Jeśli będziemy mogli wygrać, to wygramy. Nie będę ryzykował wyjścia z grupy i kwestii zakwalifikowania się do mistrzostw Europy przez mecz z Niemcami. Muszę być skoncentrowany na spotkaniu z Mołdawią - odpowiedział Portugalczyk.

Później w kuriozalnym PR-owym oświadczeniu Fernando Santos próbował nieco stonować swoją wypowiedź, ale i tak odbiła się ona szerokim echem w kontraście do zapowiedzi Polskiego Związku Piłki Nożnej, który mecz z Niemcami potraktował śmiertelnie poważnie. Zapowiedziano m.in. pożegnanie Jakuba Błaszczykowskiego z kadrą, a bilety I kategorii wyceniono na 280 złotych (II kategorii: 210 złotych; III kategorii: 140 złotych).

Król Jan Sobieski pod Wiedniem obraz Jana Matejki

Może Cię zainteresować:

Roman Balczarek: Śląsk a Rzeczpospolita. Co je łączyło, a raczej jak wiele je dzieliło w czasach Wazów i Jana Sobieskiego

Autor: Roman Balczarek

30/04/2023

Bilety na spotkanie w Sosnowcu wyprzedane

Mecz Polska-Niemcy w Warszawie jest przereklamowany. W świetle powyższych wydarzeń nie ulega wątpliwości, że dużo lepiej wybrać się na mecz Polska-Niemcy do Katowic i Sosnowca. Różnice? Nie odbędzie się on na boisku, tylko na parkiecie. Obie reprezentacje nie będą grały w piłkę nożną, tylko w siatkówkę. Reprezentacja Polski w piłce nożnej nigdy nie sięgnęła po tytuł mistrzowski. Reprezentacja Polski w siatkówce trzykrotnie była najlepsza na świecie (1974, 2014,2018), raz w Europie (2009) i zdobyła złoto Igrzysk Olimpijskich w Montrealu (1976).

Polska zmierzy się z Niemcami w towarzyskim dwumeczu na terenie Górnośląski-Zagłębiowskiej Metropolii:

  • 25 maja 2023 roku w katowickim Spodku o godz. 20.30,
  • 26 maja 2023 roku na ArcelorMittal Park w Sosnowcu o godz. 17.30.

Dodatkowo spotkanie w Katowicach poprzedzi odsłonięcie pamiątkowych tablic w ramach Alei Gwiazd Siatkówki. Swoje dłonie pozostawią tam: Mateusz Bieniek, Małgorzata Glinka, Bartosz Kwolek, Paweł Papke, Aleksander Śliwka oraz Dorota Świeniewicz.

- Katowice to mekka siatkówki w Polsce. Mamy legendarny Spodek, prowadzącą do niego Aleję Gwiazd Siatkówki oraz wspaniałych kibiców. Siatkarskie wydarzenia wzbudzają niezapomniane emocji, w których nasi mieszkańcy chcą uczestniczyć. Dzięki ich dopingowi Spodek potrafi odlecieć i poprowadzić reprezentację Polski do zwycięstwa - powiedział Marcin Krupa, prezydent Katowic.

- Cieszymy się, że możemy w tym pięknym ośrodku (Sosnowcu - przyp. red.) rozpocząć przygotowania do najważniejszego w tym roku turnieju, czyli eliminacji do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Mecze towarzyskie są dla nas bardzo ważne w tym sezonie, ponieważ obie reprezentacje (kobiet i mężczyzn) mają szansę na awans. Nie będę mówił, co czeka nas na Igrzyskach Olimpijskich, ponieważ wszyscy wiemy, jak te turnieje w ostatnim czasie się dla nas kończyły, ale chcemy to zmienić i rozpocząć marsz po wielkie sukcesy - zapowiedział Sebastian Świderski, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Przypomnijmy, że na pięciu ostatnich Igrzyskach Olimpijskich mężczyźni odpadali z rywalizacji w ćwierćfinale. Kobiety ostatni raz zakwalifikowały się w 2008 roku i odpadły w fazie grupowej.

Bilety na mecz Polska-Niemcy w Sosnowcu zostały wyprzedane w mgnieniu oka. Z kolei w trakcie pisania tego tekstu w Spodku dostępne były już tylko miejsca w górnych sektorach.

Georg bruning bytom

Może Cię zainteresować:

Georg Brüning: niemiecki burmistrz, który zbudował Bytom. Polacy żegnali go z honorami, ale w Polsce zlikwidowano mu grób

Autor: Tomasz Borówka

17/09/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon