Memoriał Kamili Skolimowskiej wydarzeniem roku. Diamentowa Liga znów na Stadionie Śląskim

Memoriał Kamili Skolimowskiej został wybrany najważniejszym sportowym wydarzeniem minionego roku w Polsce. – To potwierdzenie, że największe lekkoatletyczne wydarzenie w tej części Europy stało się uznaną marką, ale na tym nasze ambicje się nie kończą – zapowiedział Piotr Małachowski

FB: Memoriał Kamili Skolimowskiej
Diamentowa liga

W Warszawie odbyła się gala 89. plebiscytu „Przeglądu Sportowego”. Najważniejszym sportowym wydarzeniem 2023 roku został wybrany Memoriał Kamili Skolimowskiej, który od lat odbywa się na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

To potwierdzenie, że największe lekkoatletyczne wydarzenie w tej części Europy stało się uznaną marką, ale na tym nasze ambicje się nie kończą – zapowiedział Piotr Małachowski, dyrektor sportowy Memoriału Kamili Skolimowskiej.

W 2022 roku Memoriał Kamili Skolimowskiej dołączył do Diamentowej Ligi, czyli serii najlepszych mityngów lekkoatletycznych na świecie. Kolejna edycja przebiła pod względem sportowym uznane zawody w Londynie, Monako, Lozannie, Zurychu czy Paryżu, a już wiadomo, że kolejny raz najlepsi sportowcy pojawią się na Stadionie Śląskim 25 sierpnia 2024 roku (Interesujesz się Śląskiem i Zagłębiem? Zapisz się i bądź na bieżąco - https://www.slazag.pl/newsletter).

W zeszłym sezonie na Stadionie Śląskim gościliśmy prawie milion osób, a ten rok zapowiada się jeszcze ciekawiej ze względu na wiele imprez sportowych i rozrywkowych, ale żeby sportowcy pokonywali bariery, a kibice przeżywali niesamowite emocje, potrzebna jest praca wielu ludzi, których na co dzień nie widać. To pracownicy Stadionu Śląskiego, którzy kochają swoją pracę. W ich imieniu dziękuję za tę nagrodę i obiecuję, że dołożymy wszelkich starań, aby przygotować kolejne wydarzenia na jak najwyższym poziomie – podkreślił Adam Strzyżewski, dyrektor Stadionu Śląskiego.

Podczas tegorocznych zmagań Diamentowej Ligi w Chorzowie będzie można zobaczyć m.in. Femke Bol, mistrzynię świata w biegu na 400 metrów przez płotki, i Armanda Duplantisa, który jest rekordzistą świata w skoku o tyczce.

Marek Błoński

Może Cię zainteresować:

Marek Błoński, likwidator Polskiej Agencji Prasowej: "Przeczytałem o sobie, że jestem... Napoleonem z Bytomia"

Autor: Patryk Osadnik

05/01/2024

Celina Kukuczka Listy z pionowego swiata

Może Cię zainteresować:

"Moja kochana. Po 23 dniach przez lasy tropikalne pełne agresywnych pijawek". Listy Kukuczki w książce jego żony

Autor: Michał Wroński

06/01/2024

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon