Miasto Gwarków wygląda z góry jeszcze piękniej! Zobaczcie te świetne zdjęcia

Tarnowskie Góry inspirują wciąż nowych fotografów. W tym zakątku Śląska wyjątkowych plenerów nie brakuje. Tym razem postanowiliśmy zmienić perspektywę i spojrzeć na miasto z lotu... drona. Zdecydowania było warto, zresztą sprawdźcie sami. Zdjęcia wykonał Tymoteusz Staniek.

Myśląc o Tarnowskich Górach wiele osób widzi przede wszystkim zabytki UNESCO. Nic dziwnego. W przewodnikach umieszczane są najczęściej zdjęcia z ekscytującej wyprawy do Zabytkowej Kopalni Srebra czy nastrojowego rejsu łódką w Sztolni Czarnego Pstrąga. Warto jednak odwiedzić także inne miejsca.

Srebrne Miasto zaprasza do zwiedzania i fotografowania

Duże wrażenie robi samo centrum miasta. Z pewnością nie można nie zajrzeć na zabytkowy Rynek. Jego urok docenimy zwłaszcza wieczorem, kiedy oświetlenie wydobywa z cienia i podkreśla detale Kościoła Zbawiciela czy XIX-wiecznego ratusza. W okolicy znajdziemy też wiele urokliwych obiektów pamiętających czasy przedwojenne. W spacerze może pomóc nasz mały przewodnik: "Tarnowskie Góry śladem historii. Zobaczcie najpiękniejsze secesyjne (i nie tylko) kamienice Srebrnego Miasta".

W kilku miejscach w centrum miasta na turystów z aparatami czeka także tarnogórski odpowiednik wrocławskich krasnali. Rzeźby gwarków znajdują się na zbiegu ulic Krakowskiej i Tylnej, przy podcieniach czy obok dworca autobusowego. Zdjęcia z nimi mogą ucieszyć zwłaszcza małych podróżników. Pozostałe figury gwarków zdobią także inne dzielnice.

Od niedawna w krajobrazie miasta pojawił się także inny warty uwagi element. Nieopodal Rynku, przy ulicy Opolskiej zobaczymy wielki mural, a na nim - tu bez zaskoczenia - kolejnych gwarków. Projekt jest inspirowany archiwalnymi plakatami reklamującymi dni Tarnowskich Gór. Mural na trwałe wpisał się nie tylko w przestrzeń miejską, ale także w świadomość mieszkańców oraz turystów i wciąż budzi emocje.

W naszej galerii znajdziecie także zdjęcie z okolicy mniej zurbanizowanej. To hałda popłuczkowa. Nieoficjalnie nazywana tarnogórskim Uluru. Nie wszyscy wiedzą, ale także widnieje na Liście UNESCO. Mimo że hałda jest dość oddalona od innych atrakcji naszego miasta - od samej Kopalni Srebra dzielą ją ponad dwa kilometry - naprawdę warto się na nią wspiąć. Z góry rozciąga się przepiękny widok na Tarnowskie Góry. Zobaczyć można najważniejsze obiekty śródmieścia, ale także Rezerwat Segiet czy Park Repecki.

Tarnowskie gory zdjecia

Może Cię zainteresować:

Tarnowskie Góry. 7 ciekawych miejsc na sesję fotograficzną

Autor: Urszula Gołkowska

25/04/2021

Hałda Popłuczkowa

Może Cię zainteresować:

Red Rocks Park w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii? Oto Hałda Popłuczkowa, obiekt znajdujący się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO

Autor: Patryk Osadnik

25/09/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Roznos sztolni w Zbrosławicach

Brama Gwarków w nowej odsłonie, a to jeszcze nie koniec prac

Czeladź cechownia

Cechownia kopalni "Saturn" w Czeladzi dostała nowe życie

Park Miejski w Tarnowskich Górach 3

Park Miejski w Tarnowskich Górach poleca się na spacery

Kalety stacja naprawy rowerów

Nowe udogodnienie dla rowerzystów w Kaletach

Wystawa "Polska NAJ - Historyczna Polska Dzisiaj"

Tarnowskie Góry promują swoje atrakcje w Warszawie

Park Miejski w Tarnowskich Górach

Zgubiliśmy się w tarnogórskim Parku Miejskim. Było warto!

Śląski Instytut Naukowy

Ostatni brutal Katowic. Byliśmy. Żebyście wy nie musieli