Michał Gramatyka liderem śląskiej listy Trzeciej Drogi w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Mirosław Suchoń zostaje w Sejmie

Trzecia Droga zaprezentowała trzynastu liderów list w czerwcowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jedynką w województwie śląskim będzie Michał Gramatyka. To zaskakująca decyzja, bo jeszcze niedawno wydawało się, że listę otworzy Mirosław Suchoń.

śląskie.pl
Michal gramatyka

Wybory do Parlamentu Europejskiego. Michał Gramatyka liderem śląskiej listy Trzeciej Drogi

Michał Gramatyka będzie jedynką na liście Trzeciej Drogi do Parlamentu Europejskiego w województwie śląskim. We wtorek, 30 kwietnia, liderów list koalicyjnego komitetu przedstawili szefowie Polski 2050 - Szymon Hołownia oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego - Władysław Kosiniak-Kamysz.

– Na Śląsku (...) listę Trzeciej Drogi otworzy nasz najlepszy specjalista od cyfryzacji i od naszego również cyberbezpieczeństwa Michał Gramatyka, poseł Polski 2050, wiceminister cyfryzacji, bardzo zaangażowany w doprowadzenie do tego, żeby ta rzeczywistość cyfrowa była i bezpieczna i funkcjonalna – mówił Hołownia podczas prezentacji „jedynek” Trzeciej Drogi.

To o tyle zaskakująca informacja, że jeszcze do niedawna Gramatyka dementował pojawiające się w kuluarach plotki, co do swojego startu do PE. Ponadto Hołownia krytykował koalicjantów z KO za, jak określają to niektórzy publicyści, exodus ministrów do Brukseli. Jak mówił: – Umówiłeś się na robotę, to ją skończ. Teraz sam wysyła wiceministra na potencjalnie biorące miejsce.

Mirosław Suchoń zostaje w Sejmie

Niemal pewną „jedynką” Trzeciej Drogi w regionie wydawał się lider śląskich struktur i przewodniczący klubu parlamentarnego Polski 2050 Mirosław Suchoń. Jeszcze 28 marca 2024 r., w programie „Protokół rozbieżności” na antenie TVP Katowice, w dość jednoznaczny sposób wyrażał zainteresowanie startem do europarlamentu.

– Zarząd musi zdecydować, ale ja oczywiście nie uchylę się od zadania, jeżeli zostanie przede mną postawione. (...) Otrzymałem pewne zadania dotyczące funkcjonowania klubu, stworzenia de facto klubu parlamentarnego Polski 2050. Mam wrażenie, że z tych zadań wywiązałem się dobrze i taka też jest ocena moich koleżanek i kolegów. Być może to czas na nowe wyzwania – odpowiedział Suchoń.

W poniedziałek, 29 kwietnia, Suchoń ogłosił jednak, że nie będzie kandydował do Parlamentu Europejskiego.

– Dzięki zaufaniu koleżanek i kolegów zostałem szefem Klubu Parlamentarnego Polska 2050. Wspólnie rozpoczęliśmy pracę nad wieloma dobrymi projektami. Rozpoczęte sprawy należy dokończyć. Dlatego zostaję – przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych.
Maciej kopiec

Może Cię zainteresować:

Kohut na liście Koalicji Obywatelskiej. Kopiec: "Biedroń działa na szkodę lewicy". Senator deklaruje głosowanie na kandydata KO

Autor: Szymon Karpe

29/04/2024

Jerzy buzek

Może Cię zainteresować:

Jerzy Buzek nie wystartuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jedynką na liście KO ma być Borys Budka

Autor: Maciej Poloczek

24/04/2024

Miroslaw suchon

Może Cię zainteresować:

Trzecia Droga liczy na 8 mandatów w sejmiku województwa śląskiego. Kto będzie ,,jedynką" w wyborach do PE? Suchoń: ,,Nie uchylę się od tego zadania"

Autor: Szymon Karpe

02/04/2024

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon