Miechowice z lotu ptaka. Największa dzielnica Bytomia i sypialnia miasta. Mają coś w sobie?

Miechowice - największa dzielnica Bytomia i sypialnia miasta. Gigantyczne osiedle, a jednocześnie miejsce krok od bajecznego losu. Zobaczcie jak to wygląda w zimowej scenerii z lotu ptaka.

Miechowice to największa pod względem powierzchni dzielnica Bytomia. Mierzą ponad 11,5 tys. metrów kwadratowych. Co znajduje się na tym terenie? Przede wszystkim gigantyczne osiedle, które jest sypialnią miasta, ale nie tylko. Niegdyś był tu pałac Tiele-Wincklerów, którego piękno możemy sobie wyobrazić patrząc na niedawno odnowioną oficynę. Do tego Dom Matki Ewy, gdzie niejedna osoba w potrzebie znalazła pomoc.

Miechowice to nie tylko bloki i domki fińskie. W końcu wystarczy zrobić kilka kroków, żeby wejść do lasu (Miechowickiej Ostoi Leśniej) i dostać się dalej, nawet do Rezerwatu Przyrody "Segiet" i Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach.

Oczywiście żadna z dzielnic Bytomia nie jest idealna. Choć mieszkańcy Miechowic mogą docenić ciszę i spokój, bliskość natury, to na pewno brakuje w ich otoczeniu środka transportu alternatywnego dla samochodu lub autobusu, który stoi w tych samych korkach, np. tramwaju.

Czy Miechowice zachwycają? Tak. Zobaczcie je na zdjęciach w zimowej scenerii.

Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu

Może Cię zainteresować:

Muzyka, de Gaulle i architektura. Czy Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu to najbardziej niedoceniany przykład socrealizmu w Polsce?

Autor: Marcin Zasada

18/11/2023

Nowe Tychy w obiektywie Amerykanina

Może Cię zainteresować:

Amerykański fotograf przyjechał na Śląsk i uwiecznił rodzące się Tychy w latach 60. [GALERIA]

Autor: Tomasz Borówka

17/08/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon