Mieszkańcy Bielska-Białej będą odmawiać różaniec przed ratuszem. Pomodlą się o „nawrócenie" prezydenta

Takiej akcji nie pamiętają nawet najstarsi górale. Dzisiaj, 19 kwietnia o godzinie 19.00 przed ratuszem w Bielsku-Białej grupa mieszkańców będzie... odmawiała różaniec. Modlitwa ma odbyć się w intencji o „nawrócenie" prezydenta miasta i radnych. Chodzi o finansowanie programu in vitro z miejskiego budżetu.

Rozaniec przed ratuszem bielsko biala

Wspólne odmawianie „zdrowasiek" przed ratuszem? Czegoś takiego jeszcze nie widzieliśmy. Zaplanowana na dziś akcja interwencyjna mieszkańców Bielska-Białej już stała się memem. Wierni zamierzają w miejscu publicznym pomodlić się za „nawrócenie" prezydenta miasta i miejskich radnych. Chodzi o pomysł finansowania programu in vitro z budżetu miasta.

- Nie chcemy, aby taka procedura była finansowana z pieniędzy nas mieszkańców, nie tylko ze względów etycznych, ale i ze względów finansowych, gdyż nasze miasto tonie w długach, które wzrosły kilkukrotnie - napisali mieszkańcy w liście do jednej z lokalnych redakcji w mieście.

Z lektury owej skargi możemy się też dowiedzieć, że zdaniem różańcowej grupy mieszkańców, procedura in vitro jest „eugeniką najczystszej postaci, a nie leczeniem niepłodności".

In vitro w Bielsku-Białej. O co ten raban?

W ostatnią niedzielę w Bielsku-Białej mieszkańcy podczas referendum mogli wypowiedzieć się na temat trzech kwestii ważnych dla miasta. Jedno z pytań dotyczyło właśnie finansowania programu in vitro. Jak podaje urząd miasta, aż 22 351 osób zagłosowało na "tak" (62,85%), a 13 211 osób było na "nie". Referendum nie jest jednak dla władz miasta rządzące, bowiem frekwencja nie przekroczyła 30 procent. A więc ostateczna decyzja należy do prezydenta i radnych

Czy kilka zdrowasiek przed ratuszem powstrzyma finansowanie programu in vitro w Bielsku-Białej? Poważnie w to wątpimy, ale mamy też przeczucie graniczące z pewnością, że akcja różańcowa zyska duży rozgłos, również w mediach ogólnopolskich.

Nowy zabytek w Bielsku Białej

Może Cię zainteresować:

Bielsko-Biała: Budynek Bielskiej Szkoły Przemysłowej wpisany do rejestru zabytków

Autor: Tomasz Stankiewicz

01/08/2022

Jan Paweł 2 na fasadzie pałacu prezydenckiego

Może Cię zainteresować:

Ks. Jacek Siepsiak: Dlaczego nie dziwi mnie wykwit przyśpiewek, rymowanek, memów, kpiących sobie z Wojtyły

Autor: Jacek Siepsiak

18/04/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon