Mieszkanie w kamienicy na Śląsku jakby żywcem wyjęte z lat 70. Retro dizajn działa - kupca znalazło w 4 dni

Pamiętacie może film "Good bye Lenin", gdzie troskliwy syn tworzy iluzję życia w NRD dla chorej matki, która dalej wierzy w komunizm? Z pieczołowitością odtwarza realia minionego systemu, łącznie z programem w telewizji? Podobny efekt może wywołać wizyta w tym mieszkaniu w kamienicy w Chorzowie. Tyle że dizajn jest PRL-owski zamiast NRD-owski. Zobaczcie!

To mieszkanie znaleźliśmy na jednym z serwisów ogłoszeniowych. Wyróżnia się w powodzi innych ofert niesamowitą stylistyką. Całe lokum jest urządzone w stylu retro, ale nie tym z lat 20. czy 30., ale PRL-owskim retro. Z całą gamą rozwiązań dizajnerskich, które w latach 60. czy 70. wydawały się czymś normalnym (wręcz nudnym, bo wszyscy mieli to samo), a dzisiaj wróciły do łask.

Zobaczcie w naszej galerii zdjęcia tego oryginalnego mieszkania i fotki, jak wyglądało kiedyś. Nie do uwierzenia!

Mieszkanie w kamienicy w Chorzowie sprzedało się w cztery dni

A właściwie trzeba by napisać "wyróżniało". No i mieliśmy szczęście, że je zauważyliśmy. Bo oferta sprzedaży tej perełki "wisiała" na stronie dokładnie tylko cztery dni. Mieszkanie sprzedało się na pniu, i to za cenę ofertową - 349 tysięcy złotych. Mimo że znajduje się w kamienicy z 1899 roku, położonej w centrum Chorzowa, a potencjalni klienci wolą dzisiaj bezpieczne mieszkanie w bloku niż klimatyczne (ale z potencjalnym niespodziankami) w wiekowych kamienicach.

- To mieszkanie sprzedałem klientom 5 lat temu w stanie do remontu - mówi Marcel Adamiec z chorzowskiej agencji Kopalnia Nieruchomości. - W tym czasie zmodernizowali je, zachowując jednak te oryginalne elementy wyposażenia wnętrz, które można było ocalić, np. podłogi, i sami urządzili w stylu retro. Jeździli po Polsce, wyszukując meble i dodatki. Teraz jednak zdecydowali się, że chcą się wyprowadzić na wieś. Kupili działkę, zaczęli budowę domu i dlatego wystawili na sprzedaż swoje niezwykłe mieszkanie w centrum Chorzowa - dodaje Marcel Adamiec.

I to szczęśliwe mieszkanie, bo para kupowała je jako dziewczyna i chłopak, a sprzedawała jako małżeństwo.

Adamiec przyznaj, że zainteresowanie tą ofertą było olbrzymie, telefony w agencji się urywały.

Mieszkanie w kamienicy ma urok

3-pokojowe lokum o powierzchni 62 m2 na 3. piętrze 4-piętrowej kamienicy przy ul. Strzelców Bytomskich było do sprzedaży z całym wyposażeniem i umeblowaniem.

Składa się z takich pomieszczeń:

  • Słoneczny salon
  • Aneks kuchenny
  • Ustawna sypialnia
  • Pojemna garderoba
  • Pomieszczenie gospodarcze z pralką i suszarką
  • Gabinet
  • Łazienka z wanną, kabiną prysznicową i toaletą
  • Przedpokój

Mieszkanie znajduje się w odrestaurowanej kamienicy. Budynek przeszedł remont elewacji oraz dachu, wymienione zostały drzwi wejściowe oraz okna na klatce schodowej. Wspólnota mieszkaniowa w najbliższym czasie planuje remont klatki schodowej oraz wykonanie parkingu dla mieszkańców.

Zaleze katowice mieszkanie brokat 03

Może Cię zainteresować:

Mieszkanie. Na parterze kamienicy. W "najgorszej dzielnicy" Katowic. One zrobiły z tego perełkę

Autor: Katarzyna Pachelska

31/07/2023

Dom industrialny mikolow 01

Może Cię zainteresować:

Ceglany, minimalistyczny, ale nieskromny. Śląski nowoczesny Dom Industrialny wśród mikołowskich pól to projekt archistudia studniarek+pilinkiewicz

Autor: Katarzyna Pachelska

21/08/2023

Mieszkanie Katowice moderna13

Może Cię zainteresować:

Mieszkanie w perle katowickiego modernizmu. Z ogrodem zimowym w obłym ryzalicie. Netflix mógłby tu nakręcić polskie "Selling Sunset"

Autor: Katarzyna Pachelska

07/06/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon